W produkcji

HEDERA HELIX Melon Lime (don 10 cm)

14,90 

Brak w magazynie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kompaktowa odmiana Bluszcza z wyjątkowym kontrastem liści i dużą odpornością w każdych warunkach…

 

Jeżeli szukasz roślin łatwych w uprawie, odpornych na suszę i niedobór światła, to Hedera „Melon Lime” ma te wszystkie atuty. Świetna roślina do ciekawych kompozycji domowych, wyróżnia się piękną barwą liści i ciemniejszymi, bordowymi łodygami. Jest w stanie zwiększyć swoją objętość dwukrotnie w ciągu roku, zarówno w doniczce na domowym parapecie jak i w gruncie.

 

Egzotyczna odmiana bluszcza „melon Lime” jest odporna na wysokie i niskie temperatury sięgające nawet – 20 st C

 

Roślinę możemy uprawiać swobodnie w doniczce lub opierać ją o kawałki drewna, kory lub pielęgnować z zastosowaniem PODPÓR BAMBUSOWYCH (klik)

Odmiana w porównaniu z innymi bluszczami ma kompaktowy zwarty pokrój i intensywne kolory, które prezentują się najlepiej w rozproszonym świetle. Rośliny można formować w dowolne kształty.

Roślina łatwo dostosuje się do warunków uprawy, lubi temperatury w granicach 15-20 st C, i w takich temperaturach najlepiej rośnie.

 

Warunki uprawy kompaktowego bluszcza, jak go pielęgnować ?

 

ŚWIATŁO: parapety wschodnie oraz stanowiska z rozproszonym światłem.

 

PODLEWANIE: lubi stałą wilgotność podłoża, znosi chwilowe przesuszenie gleby. Stosujemy nawożenie od marca do października naturalnymi nawozami typu ASTVIT (klik)

 

PODŁOŻE: najlepszą glebą do przesadzania tej odmiany będzie UNIWERSALNA MIESZANKA DO ROŚLIN ZIELONYCH (klik), lubi podłoża próchniczne o lekko kwaśnym odczynie.

 

HEDERA HELIX Melon Lime w  doniczce o średnicy 10 cm.  Kupujesz roślinę widoczną na zdjęciu.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

 

Waga1 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z TERRA, ROŚLINA Z KONGO

Mogą Ci się spodobać