Na stanie

HOJA KERRI SPLASH Hoya

34,90 

Na stanie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Hoya Kerri Splash, Hoja pełna miłości w kropki.

Sercowata Hoja pochodzi z  Azji i Australii. Epifit posiada grube liście, z czasem wypuści młody pęd i będzie układała  ulistnienie naprzeciwlegle wypuszczając więcej sercowatych liści. Jak przystało na epifity z rodziny trojeściowatych, czyli Asclepiadaceae,  z czasem zostanie wyposażona w korzenie powietrzne i pachnące kwiaty w kolorze fioletowo kremowym o słodkim zapachu. Walentynkowa roślina ma sercowate liście w kolorze zielonym . Roślina o powolnym wzroście i łatwej uprawie, nawet w warunkach dużego zacienienia. Pamiętaj że ciemniejsze stanowisko dla roślin domowych Hoya powoduje mniejsze pobieranie przez nią wody i substancji odżywczych

Hoya zwana jest miodową rośliną ze względu na intensywny zapach kwiatów. 

 

Jak uprawiać Hoje sercowate, jakie wymagania ma Hoya Kerri Splash?

Hoja ze względu na tropikalne pochodzenie lubi dużą wilgotność powietrza, więc częściej należy ją zraszać jak podlewać doglebowo.  Nie lubi przestawiania w różne miejsca. Nie trzeba jej przesadzać , ponieważ lubi ciasne doniczki. Preferuje gleby o składzie podobnym do podłoża dla sukulentów, piaszczyste i przepuszczalne. PODŁOŻE DO SUKULENTÓW (klik)

Długie pędy należy podpierać palikami, aby mogła szybciej się rozrastać i budować silniejszą formę. Do zabiegów pielęgnacyjnych należy przecieranie liści z kurzu , delikatne podlewanie gdy gleba całkiem przeschnie, oraz nawożenie w sezonie wegetacyjnym wiosną i latem. Zasilanie w połowie dawki zalecanej przez producenta. W okresie wiosny i lata zasilamy ją  raz w miesiącu nawozem z BIOHUMUSEM (klik). Spadki temperatury zimą do 15 st C  pobudzają hoje do kwitnienia.

Roślina Hoya Kerri Splash w doniczce produkcyjnej o średnicy 9 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  15 cm.

Waga1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 9 cm

Mogą Ci się spodobać