Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Na stanie

HOJA KROHNIANA Hoya krohniana

59,90 

Na stanie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Hoya krohniana to zieleń z  jasnymi smugami. Większa sadzonka!

 

Mniejsza sadzonka tej odmiany dostępna tutaj (klik)

 

Ta rzadko spotykana odmiana drobnolistnej hoi pochodzi z Filipin, gdzie występuje jako epifit  w lasach tropikalnych. Odkryta stosunkowo niedawno, bo w 2009 roku, początkowo została sklasyfikowana jako Hoya lacunosa (sercowaty liść), a dopiero później otrzymała swoją własną nazwę, na cześć botanika Philipa Krohna.  

 

Jednak przez niektórych nazywana jest królową serc wśród hoi – a to za sprawą uroczych drobnych listków w kształcie serc. Są one intensywnie ciemnozielone, mięsiste, z wyraźnie szpiczastą końcówką, jaśniejszym nerwem przez środek i ciemniejszą obwódką dookoła. 

 

Ta unikatowa roślina przy odpowiedniej ilości światła i nawozu potrafi zakwitnąć nawet kilka razy w roku, od wiosny do późnego lata, a jej kwiatostany również odróżniają ją od innych odmian. Budyniowo-żółte kwiatki rosną w baldachach po 15-25 sztuk, ich środek ma ten jakże charakterystyczny dla hoi gwiazdkowaty kształt, zaś u nasady otacza je biały kołnierz, przypominający krynolinę. Całość tworzy oryginalną kompozycję i wydziela słodki zapach, który wieczorami zyskuje na intensywności. 

 

Ma pokrój pnącza, dzięki temu będzie się pięknie prezentować zwisając w podwieszanych donic lub też pnąc się po drabinkach lub palikach kokosowych (klik).

 

Hoya Krohniana jest rośliną życzliwą – nie sprawia kłopotu, jest prosta w uprawie, dzielnie znosi drobne zaniedbania. 

To nie tylko gratka dla kolekcjonerów, ale i oryginalny prezent dla początkujących botaników. 

 

 

Jak uprawiać Hoję krohnianę?

 

ŚWIATŁO: stanowisko z dużą ilością jasnego, filtrowanego światła, ale bez narażania rośliny na parzące bezpośrednie słońce. Idealna będzie ekspozycja wschodnia lub zachodnia. W innym przypadku należy odsunąć roślinę od okna.  

 

 

TEMPERATURA: lubi ciepło i stabilne temperatury (18-25°C). Należy jednak unikać przeciągów i dłuższych spadków temperatury poniżej 16°C.

 

 

PODŁOŻE: podłoże lekkie, silnie zdrenowane, o odczynie zbliżonym do obojętnego. Jeżeli używamy ziemi uniwersalnej to należy ją solidnie rozluźnić perlitem, chipsami kokosowymi lub pumeksem. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie gotowej mieszanki dla sukulentów lub kaktusów bądź specjalistycznego podłoża do hoi (klik)

W okresie wzrostu – od wiosny do jesieni – zasilamy roślinę raz w miesiącu nawozem organicznym do roślin kwitnących, szczególnie polecamy  AstVit (klik).

 

 

PODLEWANIE: nie ma wielkich wymagań, wystarczy regularne podlewanie odstaną, przefiltrowaną lub przegotowaną wodą. Świetnie sprawdzi się też deszczówka. Należy jednak unikać przelania, dlatego też nawadniamy dopiero, gdy wierzchnia warstwa podłoża solidnie przeschnie (średnio raz na tydzień, zimą o połowę rzadziej)

 

Warto zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza to zawsze dobrze wpływa zarówno na wzrost jak i kwitnienie. Jeżeli nie mamy nawilżaczaustawmy donicę na tacy wypełnionej kamykami i wodą (uważając, by dno donicy nie dotykało tafli wody!).

 

 

HOJA KROHNIANA  w doniczce o średnicy 12 cm. Długość pędów 20-30 cm

 

W naszym kwiatowym sklepie są też do zdobycia inne odmiany np: HOYA CARNOSA SPLASH czy minimalistyczna HOYA GRACILIS (klik)

Waga 2 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce o średnicy 13 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać