Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

HOJA KROHNIANA SPLASH Hoya krohniana

69,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Hoya Krohniana Splash – 'Królowa Serc’ obsypana srebrnym brokatem

 

 

Hoya Krohniana Splash podobnie jak jej siostra Hoya Krohniana Green pochodzi z Filipin, porastając jako epifit drzewa w lasach tropikalnych. Jej drobne liście o sercowatym kształcie są obsypane niczym brokatem, mnogością srebrnych plamek. Hoya Krohniana Splash podobnie jak jej zielona siostra jest nazywana 'Królową Serc’ właśnie ze względu na te urocze serduszkowe liście, które jak na hoje przystało, są mięsiste, skórzaste i pełne 'zapasów’ wody.

 

Hoya Krohniana Splash, przy odpowiedniej pielęgnacji, zakwita od wiosny do późnego lata a jej kwiatostany różnią się od innych odmian hoi. Budyniowo-żółte kwiatki rosną w baldachach po 15-25 sztuk, ich środek ma ten jakże charakterystyczny dla hoi gwiazdkowaty kształt, zaś u nasady otacza je biały kołnierz, przypominający krynolinę. Całość tworzy oryginalną kompozycję i wydziela słodki zapach, który wieczorami zyskuje na intensywności. 

 

Hoya Krohniana odkryta stosunkowo niedawno, bo w 2009 roku, początkowo została sklasyfikowana jako Hoya lacunosa (sercowaty liść), a dopiero później otrzymała swoją własną nazwę, na cześć botanika Philipa Krohna.  

 

Hoya Krohniana Splash jest rośliną kolekcjonerską, jednak jeśli zaczynasz przygodę z roślinami egzotycznymi, Hoja nie sprawi Ci kłopotu i dzielnie zniesie drobne zaniedbania.

 

 

 

Jakie wymagania ma Hoya Krohniana Splash ?

 

ŚWIATŁO: stanowisko z dużą ilością jasnego, filtrowanego światła, ale bez narażania rośliny na parzące bezpośrednie słońce. Idealna będzie ekspozycja wschodnia lub zachodnia. W innym przypadku należy odsunąć roślinę od okna.  

 

TEMPERATURA: lubi ciepło i stabilne temperatury (18-25°C). Należy jednak unikać przeciągów i dłuższych spadków temperatury poniżej 16°C.

 

PODŁOŻE: podłoże lekkie, silnie zdrenowane, o odczynie zbliżonym do obojętnego. Jeżeli używamy ziemi uniwersalnej to należy ją solidnie rozluźnić perlitem, chipsami kokosowymi lub pumeksem. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie gotowej mieszanki dla sukulentów lub kaktusów bądź specjalistycznego podłoża do hoi (klik)

W okresie wzrostu – od wiosny do jesieni – zasilamy roślinę raz w miesiącu nawozem organicznym do roślin kwitnących, szczególnie polecamy  AstVit (klik).

 

PODLEWANIE: nie ma wielkich wymagań, wystarczy regularne podlewanie odstaną, przefiltrowaną lub przegotowaną wodą. Świetnie sprawdzi się też deszczówka. Należy jednak unikać przelania, dlatego też nawadniamy dopiero, gdy wierzchnia warstwa podłoża solidnie przeschnie (średnio raz na tydzień, zimą o połowę rzadziej)

 

Warto zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza to zawsze dobrze wpływa zarówno na wzrost jak i kwitnienie. Jeżeli nie mamy nawilżaczaustawmy donicę na tacy wypełnionej kamykami i wodą (uważając, by dno donicy nie dotykało tafli wody!).

 

 

HOJA KROHNIANA SPLASH w doniczce o średnicy 12 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką 10 cm.

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce o średnicy 12 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać