W produkcji

WALENTYNKOWA HOJA SERCOWATA Hoya Carnosa Kerri

19,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Hoya Kerri pełna miłości.

 

Sercowata Hoja pochodzi z  Azji i Australii. Epifit posiada grube liście, z czasem wypuści młody pęd i będzie układała  ulistnienie naprzeciwlegle wypuszczając więcej sercowatych liści. Jak przystało na epifity z rodziny trojeściowatych, czyli Asclepiadaceae,  z czasem zostanie wyposażona w korzenie powietrzne i pachnące kwiaty w kolorze fioletowo kremowym o słodkim zapachu. Walentynkowa roślina ma sercowate liście w kolorze zielonym . Roślina o powolnym wzroście i łatwej uprawie, nawet w warunkach dużego zacienienia. Pamiętaj że ciemniejsze stanowisko dla roślin domowych Hoya powoduje mniejsze pobieranie przez nią wody i substancji odżywczych

 

Hoya zwana jest miodową rośliną ze względu na intensywny zapach kwiatów. 

 

Jak uprawiać Hoje sercowate, jakie wymagania ma Hoya Kerri?

 

Hoja ze względu na tropikalne pochodzenie lubi dużą wilgotność powietrza, więc częściej należy ją zraszać jak podlewać doglebowo.  Nie lubi przestawiania w różne miejsca. Nie trzeba jej przesadzać , ponieważ lubi ciasne doniczki. Preferuje gleby o składzie podobnym do podłoża dla sukulentów, piaszczyste i przepuszczalne. PODŁOŻE DO SUKULENTÓW (klik)

 

Długie pędy należy podpierać palikami, aby mogła szybciej się rozrastać i budować silniejszą formę. Do zabiegów pielęgnacyjnych należy przecieranie liści z kurzu , delikatne podlewanie gdy gleba całkiem przeschnie, oraz nawożenie w sezonie wegetacyjnym wiosną i latem. Zasilanie w połowie dawki zalecanej przez producenta.

 

W okresie wiosny i lata zasilamy ją  raz w miesiącu nawozem z BIOHUMUSEM (klik).

 

Spadki temperatury zimą do 15 st C  pobudzają hoje do kwitnienia.

 

Roślina Hoya Kerri w doniczce produkcyjnej o średnicy 9 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  15 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie.

 

W naszym kwiatowym sklepie są też do zdobycia inne odmiany np: HOYA CARNOSA SPLASH czy minimalistyczna HOYA GRACILIS (klik)

Waga 1 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROSLINA Z TERRA, ROŚLINA Z ZEBRA, ROŚLINA Z POTTY

Mogą Ci się spodobać