Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

HOJA ESKIMO Hoya krohniana

34,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Hoya krohniana 'Eskimo’ o srebrzystych liściach

 

 

Skoro już klasyczna Hoya krohniana jest rośliną stosunkowo rzadką w przebogatej rodzinie hoi, to co dopiero jej „arktyczna” siostra, Hoya krohniana Eskimo! Ta odmiana to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów!

 

Oczywiście nie pochodzi ona ani z Arktyki, ani z żadnej zimnej północy, a jak większość hoi – ze wschodniej Azji, a dokładnie z deszczowych lasów Filipinów, które porasta w postaci epifitu. Swój mylący przydomek zawdzięcza zaś oryginalnemu wyglądowi.  

 

Początkowo te raczej wolno rosnące, ale za to długowieczne rośliny wypuszczają długie pędy, które następnie pokrywają się drobnymi, mięsistymi listkami. Mają one łezkowaty, nieco wydłużony kształt o szpiczastym zakończeniu. Mienią się i wyróżniają intrygującym wybarwieniem: listki są srebrzysto-zielone, co w połączeniu z ciemniejszymi plamkami sprawia wrażenie, jakby ze zmrożonych liści ktoś przetarł szron. 

 

Kwitnie podobnie jak klasyczna Hoya krohniana baldachami drobnych kwiatków, których żółty środek wygląda jak zrobione z porcelany gwiazdki, a u podstaw otulone są strzępiastą białą krynoliną. Gdy roślina przekwitnie nie należy ucinać krótkiego pędu, z którego wyrastał kwiatostan – gdy przyjdzie czas kwitnienia ponownie pojawią się na nim kwiaty.

 

Roślina ma pokrój pnącza – pięknie prezentuje się zarówno prowadzona po podporze jak i zwisająca z podwieszanych donic. 

Ta wdzięczna i prosta w uprawie roślina egzotyczna będzie idealnym prezentem zarówno dla wytrawnego kolekcjonera jak i początkującego florysty.  

 

 

Jakie wymagania ma Hoja krohniana 'Eskimo’ ?

 

ŚWIATŁO: jak każda roślina o ciekawej i bogatej wariegacji dla pięknego wybarwienia wymaga dużo jasnego, rozproszonego światła. Należy jednak unikać bezpośredniego ostrego słońca, ponieważ może ono prowadzić do poparzeń. 

 

Najlepszy będzie parapet okna zachodniego, ewentualnie wschodniego. W innym wypadku odsuńmy roślinę bardziej w głąb pomieszczenia. 

 

 

TEMPERATURA: dobrze znosi standardowe temperatury naszych mieszkań(18-25°C), a zimą przetrzyma nawet czasowy spadek do 10°C. 

Nie przepada za przeciągami.

 

 

PODŁOŻE: lekkie, przepuszczalne i piaszczyste o odczynie zbliżonym do obojętnego. Świetnie sprawdzi się gotowa mieszanka dla sukulentów i kaktusów lub specjalistyczne podłoże do hoi (klik). Można też zastosować podłoże uniwersalne solidnie rozluźnione perlitem, chipsami kokosowymi lub pumeksem. Warto też mocno zdrenować dno doniczki, wysypując na nie warstwę perlitu lub pumeksu zanim napełni się ją właściwą mieszanką. Sprzyja to lepszemu kwitnieniu rośliny.

 

W okresie wzrostu – od wiosny do jesieni – zasilamy roślinę raz w miesiącu nawozem organicznym do roślin kwitnących, szczególnie polecamy  AstVit (klik)

 

 

PODLEWANIE: podlewamy dopiero, gdy podłoże solidnie przeschnie, zapewniając roślinie cykliczność okresów suchych i mokrych. Można też nawadniać roślinę od dołu, zanurzając donicę na kilkanaście minut w misce w wodą.

 

Do podlewania używamy odstanej, przefiltrowanej wody. Jeżeli liście marszczą się, żółkną i wiotczeją to znak, że roślina jest przelana.  

Aby zapewnić roślinie odpowiednią wilgotność najlepiej ustawić donicę na tacy wypełnionej kamykami i wodą (uważając, by dno donicy nie dotykało tafli wody!).

Unikamy natomiast zraszania – może uszkodzić kwiatostany.

 

HOJA KROHNIANA ESKIMO w doniczce o średnicy 9 cm.

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce o średnicy 9 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać