Na stanie

KALATEA FALISTOLISTNA Calathea rufibarba (don 14cm)

59,90 

Na stanie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Jedna z najpiękniejszych odmian kolekcjonerskiej kalatei o niesamowitych falistych liściach!

 

Calathea Rufibarba czyli kalatea falistolistna posiada jeden z najbardziej niezwykłych kształtów liści ze wszystkich roślin z rodziny Calathea. Charakterystycznie pofalowane liście pokryte są licznymi włoskami, które sprawiają wrażenie aksamitnych w dotyku dlatego kalatea falistolistna bywa nazywana  również 'kalateą aksamitną’. Te niezwykłe liście osadzone są na równie niezwykłych, długich łodygach w kolorze ciemnego burgundu i również są pokryte włoskami. Dzięki nim roślina tworzy trwały, wzniesiony pokrój o charakterze kępiastym zaś  warunkach domowych może dorastać do 1 m. Kalatea falistolistna pochodzi z lasów deszczowych Amazonii i w odróżnieniu od większości barwnych i wzorzystych kalatei jest subtelniejsza w swojej prostocie. Jej charakterystyczną cechą, tak jak wszystkich roślin marantowatych jest nyktynastia, czyli składanie liści nocą. Potocznie mówi się, że rośliny te 'modlą się’. Nyktynastia to skomplikowana reakcja ruchowa liści , na które mają wpływ fitochromy czyli receptory światła odpowiedzialne za kurczenie i rozszerzanie się komórek roślinnych w okolicy górnych łodyg liści. W ciągu dnia liście są ustawione poziomo, aby absorbować odpowiednią ilość światła, natomiast w nocy  podnoszą się w górę aby ograniczyć parowanie wody z rośliny.

 

Jak pielęgnować kalateę ? Uprawa i pielęgnacja Calathea rufibarba

ŚWIATŁO: Calathea Rufibarba w naturalnym środowisku skrywa się pod koronami tropikalnych drzew chroniących prze bezpośrednim słońcem. W warunkach domowych należy zapewnić jej dużo jasnego ale rozproszonego światła, gdyż bezpośrednie promienie słoneczne mogą poparzyć liście.

TEMPERATURA: idealną i optymalną temperaturą wzrostu jest 20º C. Znoszą jednak różnice temperatur w zakresie od 18 do 25° C.  Latem średnia temperatur może być wyższa, zimą niższa jednak przy zachowaniu wilgotności powietrza na poziomie 60-70 %.

PODLEWANIE: gleba powinna być stale wilgotna jednak nie mokra. Wierzchnia warstwa powinna tylko lekko przeschnąć przed kolejnym podlaniem.

NAWOŻENIE: w okresie letnim raz w miesiącu zalecamy użycie nawozów z podwyższoną dawką azotu np BioGardena Vital Plus (klik) , w okresie zimowym zalecamy używanie lżejszych nawozów co 4 tygodnie w połowie zalecanej dawki. Idealnym do zimowego nawożenia będzie naturalny AstVit (klik)

Calathea rufibarba w doniczce produkcyjnej o średnicy 14 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 50-60 cm.

 

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł !!!

Waga3 kg
OPCJA:

ROŚLINA w doniczce o średnicy 12 cm

Mogą Ci się spodobać