Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

KALATEA FLAMESTAR Calathea Goeppertia

59,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 4-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Ognista Gwiazda spadła na ziemię aby oczarować nas swoim blaskiem

 

Mniejsza roślina tej odmiany dostępna tutaj (klik)

 

Ciemne niebo otworzyło się i z grzmiącym hukiem zrzuciło boginię wśród roślin domowych na naszą planetę! Calathea Flamestar na nowo definiuje słowo „piękno” dzięki swoim tajemniczym wzorom na liściach. Calathea Flamestar z pewnością jest obdarzona magicznymi mocami, jednak nadal potrzebuje od Ciebie dodatkowej uwagi.

 

Calathea Flamestar to roślina egzotyczna z pięknymi, efektownie wykończonymi i przyciągającymi wzrok liśćmi. Szereg kolorów na każdym liściu składa się z jasnych i ciemnozielonych odcieni, które pozwalają roślinie wnieść prawdziwe poczucie żywotności i świeżości do wnętrza, w którym jest umieszczona. Calathea Flamestar rośnie dość szybko osiagając do 80 cm w warunkach domowych. Roślina oczyszcza również powietrze, co oznacza, że będziemy się mogli cieszyć powietrzem bez szkodliwych zanieczyszczeń i niechcianych toksyn.

 

Wymagania jakie ma Kalatea Flamestar :

 

ŚWIATŁO: światło rozproszone, przefiltrowane z przewagą lekkiego cienia, bez bezpośredniego słońca, które może poparzyć delikatne liście.

 

TEMPERATURA: temperatury pokojowe w granicach 20-25 °C sprawdzą się idealnie, pamiętając przy tym aby unikać przeciągów. Calathea Flamestar potrzebuje podwyższonej wilgotności powietrza, dlatego warto regularnie spryskiwać liście ciepłą, miękką wodą lub ustawić na podstawce wypełnionej wodą i kamieniami (uważając aby korzenie nie dotykały wody).

 

PODŁOŻE: powinno być dobrze przepuszczalne, lekko kwaśne, rozluźnione np. perlitem, korą czy chipsami kokosowymi. Doskonale sprawdzi się SPECJALISTYCZNE PODŁOŻE DO KALATEI (klik)

 

PODLEWANIE: Należy zwrócić szczególną uwagę, żeby gleba w doniczce była stale wilgotna, jednak nie mokra, gdyż korzenie mogą zacząć gnić. Dodrze sprawdzi się tu zasada mało i często.

 

W okresie wegetacji dobrze zasilać nawozami do roślin zielonych takimi jak BioGargena interwencyjna (klik)

 

 

 Spora Calathea Goepertia Flamestar w doniczce produkcyjnej o średnicy 14 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 40 cm .

 

Waga 1 kg
OPCJA:

ROŚLINA w doniczce o średnicy 14 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać