Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Pozostało tylko: 2

KALATEA MUSAICA Calathea Goeppertia Network (don 14cm)

59,90 

Pozostało tylko: 2

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Calathea Network to najładniejsze odmiany grupy Kalatea w stylu MATRIX.

 

Mniejsza roślina Calathea Network dostępna jest tutaj (klik)

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

 

Odmiana kalatei czarująca pięknymi liśćmi i urozmaicona wzorami rodem z MATRIXA. Hipnotyzująca struktura i czarujący kolor zdrowej zieleni powoduje że ciężko od niej oderwać oczy. Roślina pochodzi z  Ameryki Południowej, gdzie mieszka w tropikalnych lasach. Rośliny doniczkowe z grupy Network dorastają w naturze do jednego metra, natomiast w warunkach domowych ich docelowa wysokość to 70 cm.

Kalathea posiada niesamowite liście układające się do położenia słońca.U podstawy blaszki liściowej jest wyposażona w poduszki stawowe, które są odpowiedzialne za ruch liści. Jej liście nie tylko układają się w szybkim tempie do słońca ale wysyłają one również informację że jest za jasno w upalne dni i powodują zwijanie się liści, aby zabezpieczyć je przed przypaleniem. W nocy odmiany Kalatei prostują liście w pion aby odpocząć i zregenerować siły na kolejny pracowity dzień. Ruch liści spowodowany jest jędrnością komórek poduszek stawowych liścia.

 

 

Uprawa i pielęgnacja kwiatów domowych z grupy Calathea Network!

 

Idealnym miejscem jakie preferują te rośliny doniczkowe jest półcieniste stanowisko lub jasne z rozproszonym światłem. Idealne będą okna od strony wschodniej, kiedy słońce budzi Cię o poranku.

Możesz kalateę ustawić w większej osłonce na kamykach lub keramzycie, a na dno osłonki wlać trochę wody, ale bez kontaktu z glebą. Podniesie to wilgotność wokół rośliny, ma to dobry wpływ na jakość tej rośliny. Latem pamiętaj aby ją zraszać minimum raz w tygodniu!

 

Nawożenie i podlewanie roślin Calathea:

 

Rośliny z grupy Calathea należy podlewać rzadziej ale mocno, aby cała bryła korzeniowa dobrze namokła. Zraszamy 1-2 razy w tygodniu latem i 1 raz na 2 tygodnie zimą. Nadmiar wody należy usuwać z osłonki. Nawożenie od marca do lipca w zalecanej przez producenta dawce, zima połowa dawki  BIOHUMUSEM (klik)

 

Ziemia uniwersalna 50 % z odrobiną kwaśnego. Resztę należy uzupełnić perlitem, piaskiem oraz dodatkiem zmielonej drobnej kory. Przesadzamy raz w roku wiosną do doniczki o 2 rozmiary większej. Starsze okazy mogą pozostać dłużej w większych pojemnikach.

 

Calathea musaica Network w  doniczce produkcyjnej o średnicy 14cm. Wysokość rośliny z doniczką to 40 cm.

 

 

 

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA innych ROŚLIN. KLIKNIJ TUTAJ.

Waga 3 kg
Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać