W produkcji

KOBEA PNĄCA Cobaea scandens NIEBIESKIE KWIATY

34,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kobea – urokliwe pnącze o niebieskich dzwoneczkowatych kwiatach do ogrodu lub na taras

 

 

Cobaea scandens czyli Kobea pnąca, pochodzi z Meksyku, gdzie rośnie dziko jako wieloletnia bylina z rodziny wielosiłowatych (Polemoniaceae). W naszym klimacie jest uprawiana jako roślina jednoroczna.

Kobea jest pnączem wytwarzającym wiotkie pędy o purpurowej barwie, które za pomocą wąsów czepnych przyczepiają się do podpór. Niezaprzeczalną ozdobą Kobei są duże dzwonkowate kwiaty, zazwyczaj niebieskie lub fioletowe, ale również białe i różowe, pojawiające się w lipcu. Pojedyncze kwiaty żyją do dwóch dni, ustępując miejsca wciąż nowym 'dzwoneczkom’ aż do października. Dodatkową atrakcją Kobei są przebarwiające się na czerwono-fioletowo liście oraz owoce w postaci zielonych torebek.

Ciekawostką jest, że kwiaty Kobei pnącej są zapylane przez nietoperze i ćmy.

 

 

Kobea pnąca z roku na rok zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród właścicieli ogrodów jak i sadzona na balkonach i tarasach. Dzięki szybkiemu wzrostowi, bardzo szybko osiąga rozmiary od 3 do nawet 7 metrów w sprzyjających warunkach, stanowiąc niebywałą ozdobę altan, pergoli czy wszelkich kratownic.

 

Jakie wymagania ma Kobea Pnąca ?

 

Kobea jest wdzięczną i mało wymagającą rośliną. Aby kwitła obficie potrzebuje słonecznego stanowiska, osłoniętego od wiatru. Podłoże powinno być próchnicze, przepuszczalne o odczynie obojętnym oraz umiarkowanie wilgotne. W czasie susz zaleca się regularne podlewanie. Kobea jest wrażliwa na mróz a minimalna temperatura jaką wytrzyma to 4°C. Z tego względu sadzonki wysadza się do gruntu w drugiej połowie maja, zachowując odstępy 60 cm między roślinami. W początkowym etapie uprawy kobea wymaga regularnego odchwaszczania. Ze względu na intensywny wzrost warto Kobeę zasilać nawozem aby obficie kwitła. Polecamy naturalne nawozy takie jak ASTVIT (klik) czy BIOHUMUS (klik) lub  długodziałający ekologiczny nawóz BIOGARDENA (klik)

Kobea jest odporna na choroby oraz szkodniki.

 

 

 

KOBEA PNĄCA Cobaea scandens w doniczce produkcyjnej o średnicy 11 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką 60 cm.

 

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA. KLIKNIJ TUTAJ.

Waga 2 kg
OPCJE KOLORU:

ŻÓŁTY

Mogą Ci się spodobać