Na stanie

KOTULA OWŁOSIONA Cotula hispida (don 11 cm)

9,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Wieloletnie owłosione poduchy z kosmicznymi żółtymi kwiatostanami to Kotula- Cotula hispida

 

Ciekawa rzadko spotykana niska bylina, lekko zadarniająca o jedwabiście owłosionych pędach w szarym kolorze. Lato jest jej czasem zakwitania w postaci żółtych kulistych kwiatostanów o średnicy do 1 cm.
Koszyczki kwiatowe zielonkawe o czerwonawych podkwiatkach. Cała rozeta pięknych liści dorasta do 15 cm wysokości. Rośnie idealnie na lekkich piaszczystych terenach oraz na bardziej żyznych podłożach. Lubi miejsca dobrze nasłonecznione. Idealnym miejscem dla Kotuli będą obwódki rabat kwiatowych, murki i ogrody skalne. Jest roślina wieloletnią odporną na niskie temperatury oraz trudne warunki otoczenia. Bylina wieloletnia zakwita w okresie od czerwca do września.

 

Jak uprawiać byliny wieloletnia na skalniaku ?

 

Skalniak z bylonami powinien być na lekko podwyższonym stanowisku, z odpowiednio przygotowaną glebą zmieszaną z torfem uniwersalnym o odczynie ok 5,5 Ph.  Gleba nie musi zawierać domieszek nawozowych, ze względu na małe wymagania glebowe roślin skalnych takich jak Cotula hispida. Skalniaki powinny być usytuowane w miejscu dobrze nasłonecznionym oraz osłoniętym od przeciągów i wiatru. Ochroną dla roślin mogą być głazy i kamienie, stanowiące funkcję ozdobną.

 

Dorosła sadzonka w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 11 cm średnicy.

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA. KLIKNIJ TUTAJ.

 

ZOBACZ INNĄ ROŚLINĘ ODPORNĄ NA SUSZĘ TUTAJ

Waga 0,6 kg
KOLOR

SREBRNO-ŻÓŁTY

Mogą Ci się spodobać