W produkcji

CZARNY STORCZYK JUBILERSKI Ludisia nigrescens Discolor

49,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Czarna Ludisia Nigrescens kolekcjonerska Orchidea, storczyk żyjący w glebie.

 

Pochodząca z Azji Ludisia Nigrescens  nie bez powodu zwana jest Storczykiem Jubilerskim – to prawdziwy klejnot wśród orchidei!

 

W przeciwieństwie do większości storczyków tę szczególną odmianę bardziej niż dla kwiatów uprawia się dla jej oryginalnych pięknych liści – mieniących się, ciemnozielonych, o odcieniu wchodzącym wręcz w czekoladowy brąz, zdobionych wzdłuż miedzianym paskiem.

 

Kwitnie zazwyczaj raz w roku i zazwyczaj zimą. Drobne kwiatki o biało-kremowej barwie z żółtą komorą pyłkową białymi rosną w wysokich na 20-30 cm  kwiatostanach, zebrane w kiście. Po przekwitnięciu należy przyciąć kolce kwiatowe.

 

Ludisia Nigrescens  to tak zwana orchidea naziemna, która – w przeciwieństwie do większości będących epifitami storczyków – zakorzenia się w glebie.

 

Pomimo ekskluzywnego wyglądu i nazwy Ludisia Nigrescens  jest zasadniczo prosta w uprawie, ponieważ świetnie adaptuje się do warunków mieszkaniowych.

 

Jest bezpieczną roślina dla ludzi i zwierząt więc można ja spokojnie ustawić w pokoju dziecka.

 

Jakie wymagania mają storczyki jubilerskie z grupy Ludisia Nigrescens ?

 

ŚWIATŁO: stanowisko jasne, ale bez ostrego bezpośredniego światła. Idealny będzie parapet okna wschodniego lub zachodniego. W przypadku ekspozycji południowej roślinę należy odsunąć 1-2 metry od słońca. W zbyt agresywnym świetle liście zaczną blednąć.

 

TEMPERATURA: jak wszystkie orchidee Ludisia Nigrescens Variegata jest ciepłolubna. Optymalna temperatura to 22-25⁰C. nie znosi przeciągów.

 

PODŁOŻE: dobrze przepuszczalne, luźne. Można zmieszać 25% kwaśnego torfu, 25% ziemi kompostowej i 50% rozluźnia czy (kora, chipsy kokosowe, perlit). Sprawdź dodatki do podłoży tutaj (klik)

Wiosną i latem zasilamy nawozem do roślin kwitnących Astvit (klik)

 

PODLEWANIE: wymaga stale lekko wilgotnego podłoża, dlatego lepiej podlewać ją mniej, a częściej, uważając jednak, aby orchidea nie stała w wodzie!

Lubi wysoką wilgotność, nawet do 80-90%, dlatego warto roślinę regularnie zaparowywać, a przynajmniej zraszać.

 

Ludisia Nigrescens  w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 12 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 20 cm .

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce 12 cm

Mogą Ci się spodobać