Na stanie

MARANTA KERCHOVEANA VARIEGATA leuconeura (don 12 cm)

59,90 

Na stanie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kolekcjonerska odmiana dobrze znanej maranty Kerchoveana z wariegacją

Marantha leuconeura Kerchoveana w mniejszej doniczce dostępna jest tutaj (klik)

Marantha leuconeura Kerchoveana to jedna z naszych ulubionych roślin. Jej pochodzenie to tereny przez południowy Meksyk do północnej Argentyny na kontynentach amerykańskich. Roślina o lekko wyciągniętym pokroju i wspaniałym żywym kolorem liści z brązowymi przebarwieniami. Dorasta do 50 cm wysokości po 3 latach , a jej owalne liście w szybki sposób układają się do kierunku padającego słońca. Nocą liście maranty układają się w pionie niczym złożone dłonie. Ta modląca się nocą roślina domowa zakwita w okresie listopada drobnymi białymi kwiatuszkami na długich ogonkach. Marantha Kerchoveana Variegata to kolekcjonerska, rzadko spotykana wersja maranty Kerchoveana, wytwarzającą na liściach kremowe plamy (wariegacje) o różnym stopniu nasilenia. Na jednym liściu może to być niewielka, ledwo dostrzegalna plamka zaś na innym, wariegacja może zajmować znaczną część blaszki liściowej. Dzięki temu każda pojedyncza roślina jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

 

 

Jakie wymagania maja kwiaty doniczkowe z grupy marantha ?

Maranta leuconeura Kerchoveana najlepiej czuje się w miejscach jasnych z rozproszonym światłem, najlepszym stanowiskiem jest parapet oświetlony słońcem z samego rana do południa. Jeżeli zdecydujesz się na przesadzenie maranty użyj mieszanki podłoża kwaśnego 30 % , substratu torfowego 30 %, perlitu 20 % oraz podłoża kokosowego w ilości 20 %. Roślina lubi stałą wilgotność gleby, ale nie należy jej przelewać, aby woda nie zalegała w glebie. Marantowate lubią zraszanie liści, a wysoka wilgotność jest jej naturalnym środowiskiem.

Roślina doniczkowa ma nieduże wymagania nawozowe ale powinniśmy w okresie wegetacyjnym od marca do września nawozić ją organicznymi nawozami płynnymi w połowie dawki, a jednym z najlepszych jest BIO GARDENA INTERWENCYJNA (klik).Jeżeli nie preferujesz nawozów płynnych lub nie masz czasu na nawożenie kwiatów doniczkowych, równie dobre będzie podsypanie tej rośliny doniczkowej nawozem długo działającym w ilości 5 gram raz na 3 miesiące GUANO PTAKÓW MORSKICH (klik)

Marantha leuconeura Kerchoveana Variegata to roślina domowa w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 12 cm.

Wysokość rośliny wraz z doniczką to  25-30 cm .

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce 12 cm

Mogą Ci się spodobać