-38%
Na stanie

MARANTA SILVER BAND Kolekcjoner (don 10cm)

24,90 

Najniższa cena z 30 dni: 24,90 

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Unikatowa odmiana maranty leuconeura „Silver Band”, kolekcjoner dla fanów roślin marantowatych.

Maranta leuconeura SILVER BAND to jedna z ciekawszych roślin marantowatych. Roślina o lekko przewieszającym pokroju. Posiada lekko omszone, owalne liście, które w szybki sposób układają się do kierunku padającego słońca. Roślina zakwita w drobnymi białymi kwiatuszkami na długich ogonkach.

 

Jakie wymagania maja rośliny domowe z grupy maranta ” Silver Band”?

ŚWIATŁO : Maranta Silver Band najlepiej czuje się w miejscach jasnych z rozproszonym światłem, najlepszym stanowiskiem jest parapet oświetlony słońcem z samego rana do południa.

PODŁOŻE: Jeżeli zdecydujesz się na przesadzenie maranty użyj mieszanki podłoża kwaśnego 30 % , substratu torfowego 30 %, perlitu 20 % oraz podłoża kokosowego w ilości 20 %. Roślina lubi stałą wilgotność gleby, ale nie należy jej przelewać, aby woda nie zalegała w glebie. Marantowate lubią zraszanie liści, a wysoka wilgotność jest jej naturalnym środowiskiem.

NAWOŻENIE: Roślina doniczkowa ma nieduże wymagania nawozowe ale powinniśmy w okresie wegetacyjnym od marca do września nawozić ją organicznymi nawozami płynnymi w połowie dawki, a jednym z najlepszych jest BIO GARDENA INTERWENCYJNA (klik).

Maranta Silver Band to roślina domowa w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 9 cm.

Wysokość rośliny wraz z doniczką to  15-25 cm .

Waga1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce o średnicy 9 cm

Mogą Ci się spodobać