W produkcji

MICROSORUM CROCODYLLUS Paproć krokodyla (don 12 cm)

54,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Pożądana kolekcjonerska paproć Microsorum musifolium Crocodyllus.

 

Wyjątkowa Paproć pochodząca z naszego ulubionego miejsca na świecie… wysp Polinezji Francuskiej na Oceanie Spokojnym. Ten raj na ziemi gwarantuje roślinie temperatury od 14 do 26 st C co ma pozytywny wpływ na rozwój Microsorum. Roślina zwiększa swoją objętość przez nowe przyrosty liści, osiąga nawet 50 cm wysokości. Idealnym sposobem na rozmnożenie tej kolekcjonerskiej rośliny jest podział kłączy wczesną wiosna. Roślina posiada niezwykle efektowna fakturę liści, podobną do skóry krokodyla.

 

Uprawa Microsorum Crocodyllus, jak uprawiać paproć Microsorum?

 

Kolekcjonerska paproć Microsorum uwielbia wilgotne powietrze i umiarkowaną ilość wody, usuwając zastoje wodne w doniczce. Można zwiększyć wilgotność wokół rośliny stawiając tą roślinę doniczkową w większej osłonce na keramzycie zalanym wodą, tak aby woda nie dotykała dna doniczki produkcyjnej. Podlewanie rośliny powinno odbywać się wodą o temperaturze pokojowej, a zraszanie tej rośliny zalecamy 2 razy w tygodniu. Kiedy paproć krokodyla ma zakurzone liście , wysyłamy ja pod prysznic, zraszając lekko ciepłą woda. Pod prysznicem warto doniczkę paproci owinąć workiem foliowym aby nie przelać ziemi w doniczce podczas kąpieli. Pamiętaj aby nie narażać mokrych liści na bezpośrednie promieniowanie słoneczne, gdyż krople działają jak soczewka mogąca poparzyć powłokę liścia.

Nawożenie najlepiej raz w tygodniu od końca lutego do końca listopada naturalnymi nawozami z BIOHUMUSEM (klik) lub nawozami z AMINOKWASAMI (klik). Zima stosujemy tylko połowę dawki raz na 2 tygodnie.

Microsorum uwielbia glebę próchniczną, np substrat torfowy 40% z torfem kwaśnym 30 % oraz dodatkiem 30 % ziemi z włóknami kokosowymi. Na spód doniczki podczas przesadzania tej rośliny wystarczy dodać 1 cm keramzytu. Paproć lubi podłoże lekko kwaśne o pH 4,5-5.

Warunki świetlne jakie uwielbia to tak zwany „jasny cień”, czyli dużo rozproszonego światła i stanowisko z dala od grzejników zimą.

 

Microsorum Crocodyllus w doniczce o średnicy 12 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 30 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 4 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROSLINA Z YODA, ROŚLINA Z BLOCK WHITE, ROŚLINA Z JAJO WHITE

Mogą Ci się spodobać