W produkcji

MONSTERA MINIMA MEDIUM Philodendron Rhaphidophora Tetrasperma ( don 12 cm)

44,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 4-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Zanim zdecydujesz się na największą MONSTERĘ, sprawdź jak rośnie u Ciebie monstera Minima !

 

Bardzo podobny gatunek do dużej monstery Deliciosa, jednak idealny do zaplanowania dekoracji na parapetach lub szafkach i na mniejszych przestrzeniach. Gatunek, mylnie zaliczany do rodzaju Philodendron o bardzo mocno powycinanych blaszkach liściowych. Wycięcia na liściach występują już u młodych liści i wyglądają niczym dziury w szwajcarskim serze. Roślina należy do grupy Rapidofora, podobnej do filodendronów, więc ma charakter wolno rosnącego pnącza, chętnie przywiera do wilgotnych chropowatych powierzchni wyciągając pędy i liście w kierunku słońca. Pnącze dorasta do 150 cm wysokości po 5 latach, lecz można ją kontrolować poprzez przycinanie pędów, pozyskując w ten sposób młode sadzonki. Jest rośliną kolekcjonerską , rzadko spotykaną w sprzedaży, więc warto dodać ją do kolekcji domowych egzotyków.

 

Jak uprawiać Rhapidophora 'Minima’?  Monstera i jej wymagania.

 

Monstera 'Minima’ bardzo lubi  jasne miejsca z rozproszonym światłem. Nie należy go wystawiać na bezpośrednie działanie słońca, które może poparzyć jego liście. W warunkach półcienia pamiętaj o częstszym przecieraniu liści z kurzu aby ułatwić dostęp światła.

 

Podłoże do Monstery Minima powinno być bardzo przepuszczalne z dodatkiem substratu np KRONEN (klik) w 30 % wraz z perlitem, włóknami kokosowymi i dodatkiem piasku, gdyż roślinie tej nie służy nadmierne podlewanie. W okresie sezonu wegetacyjnego od marca do września do pobudzenia wzrostu konieczne jest regularne nawożenie co 3 tygodnie, przy użyciu nawozów organicznych np BIOHUMUS (klik) . Monstery przesadzamy, gdy wraz z doniczką traci stabilność i korzenie przestają się mieścić w pojemniku.

 

Monstera Minima to  roślina domowa w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 12 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  30-35 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

 

PODŁOŻE DO PRZESADZANIA MONSTERY (klik)

Waga 2 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 12 cm

Mogą Ci się spodobać