Na stanie

MONSTERA MONKEY MASK Monstera adansonii (don 12 cm)

49,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Monstera Monkey Mask – oryginalne pnącze o dziurawych liściach

Ta pochodząca z tropikalnych lasów Ameryki Środkowej i Południowej roślina swą nazwę zawdzięcza dziurom w liściach, które u dorosłych osobników często stanowią powierzchnię  większą niż sam liść. Jednak pełnią one funkcję znacznie ważniejszą, niż ozdobna – : zapewniają roślinie przetrwanie. Pełne liście pod wpływem silnych wiatrów tropikalnych wydymały by się jak żagiel, co mogłoby prowadzić do łamania się rośliny. Dzięki perforacjom wiatr przewiewa przez nie bez narażania na uszkodzenie.

Jako pnącze może być prowadzona po palikach kokosowych (klik) lub bambusowych drabinkach (klik), ale też niezwykle efektownie prezentuje się w podwieszanych donicach, tworząc wspaniałą kaskadę ażurowych liści.

 

Jak uprawiać monsterę Adansonii?

ŚWIATŁO: preferuje stanowiska jasne i w półcieniu, źle reaguje na bezpośrednie nasłonecznienie. Najlepiej ustawić ją w świetle rozproszonym lub w pewnym oddaleniu od okna.

TEMPERATURA: nie ma szczególnych wymagań, przeciętne temperatury polskich mieszkań będą wystarczające. Jednak jeżeli chcemy, żeby zakwitła, to należy zapewnić jej ciepło (ok. 24 °C)

PODŁOŻE: preferuje dobrze przepuszczalne, przewiewne podłoże torfowe.  Można użyć ziemi uniwersalnej, wzbogaconej torfem i rozluźnionej perlitem lub użyć gotową mieszankę do monster (klik) W okresie wzrostu  (od wiosny do lata) dobrze zasilać roślinę raz na dwa tygodnie nawozem azotowym np BioGardena interwencyjna (klik)

PODLEWANIE: łatwiej ją przelać niż przesuszyć, dlatego należy podlewać oszczędnie i ostrożnie, dopiero gdy wierzchnia warstwa podłoża solidnie przeschnie. Znacznie bardziej lubi regularne zraszanie niż standardowe podlewanie.

Warto też regularnie usuwać kurz z liści za pomocą miękkiej wilgotnej szmatki.

Jakie doniczki użyć do przesadzania monster ? (klik)

Podłoże idealne do przesadzania monster (klik)

MONSTERA MONKEY MASK Monstera adansonii w  doniczce o średnicy 12 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 35 cm

Waga 2 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE PRODUKCYJNEJ średnicy 12 cm

Mogą Ci się spodobać