Na stanie

MONSTERA LANIATA adansonii na bambusie

49,90 

Na stanie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Monstera adansonii Laniata na kratce bambusowej– oryginalne pnącze o dziurawych liściach

 

Większa roślina podobnej odmiany pod tym linkiem (klik)

 

To pochodzące z deszczowych lasów strefy równikowej pnącze jest uwielbiane przez miłośników roślin egzotycznych ze względu na imponujące, oryginale liście, oczarowuje egzotycznym wyglądem. Jej soczyście zielone, lekko perforowane liście o sercowatym kształcie pokrywają nieregularne dziury, nadając jej intrygujący modernistyczny wygląd.

 

Monstera Laniata jest deliktnym pnączem, może być hodowana na podporze  lub też puszczone swobodnie, dzięki czemu wraz ze wzrostem jej pędy będą układać się w imponujące kaskady.

 

Jej soczyście zielone liście mają wysokie skłonności do oczyszczania powietrze z toksyn, co w połączeniu z niskimi wymaganiami i łatwością uprawy sprawia, że ta piękna egzotyczna roślina równie skutecznie może ozdabiać nasze mieszkania jak i biura.

 

ŚWIATŁO: lubi stanowiska jasne i w półcieniu, nie toleruje bezpośredniego nasłonecznienia. Najlepiej ustawić ją w świetle rozproszonym.

Bezpośrednie ostre słońce może parzyć liście, z kolei niewystarczająca ilość światła spowoduje, że liście będą małe i pozbawione dziur.

 

TEMPERATURA: nie ma szczególnych wymagań dotyczących temperatury, dobrze znosi przeciętne  warunki panujące w mieszkaniach, między 15 a 22 ° C (jeżeli będzie jej zbyt zimno – zasygnalizuje to brązowymi plamami na liściach). Jednak jeżeli chcemy, aby pięknie zakwitła musimy, zapewnić jej ciepło i stałą temperaturę (ok. 24 ° C).

Nie lubi przeciągów.

 

PODŁOŻE: podłoże przewiewne, torfowe, łatwo przepuszczalne. Idealnie sprawdzi się podłoże do monster (klik)

W okresie wegetacji (od wiosny do lata) dobrze zasilić roślinę raz w miesiącu nawozem do roślin doniczkowych BioGardena (klik)

 

PODLEWANIE: roślina jest wrażliwa na przelania, dlatego najlepiej podlewać raz w tygodniu (zimą raz na dwa tygodnie), gdy podłoże przeschnie.

Natomiast – jak każda roślina strefy równikowej – ceni sobie wysoką wilgotność powietrza, dlatego warto ustawić ją na tacce z kamykami i wodą (uważając, aby dno donicy nie dotykało tafli wody) bądź w pobliżu nawilżacza oraz regularnie zraszać roślinę i usuwać kurz z jej liści za pomocą miękkiej, wilgotnej szmatki.

Można też ustawić ją w pobliżu innych roślin, co nie tylko zwiększa wilgotność powietrza wokół nich, ale też tworzy namiastkę pięknej egzotycznej dżungli.

 

Jakie doniczki użyć do przesadzania monster ? (klik)

 

Podłoże idealne do przesadzania monster (klik)

 

MONSTERA LANIATA w  doniczce o średnicy 11 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 35 cm

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł !!!

Waga1,5 kg
OPCJA:

ROŚLINA na kratce bambusowej. Doniczka 11 cm

Mogą Ci się spodobać