W produkcji

MONSTERA FRIEDRICHSTHALII na bambusie (don 12cm)

89,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Monstera Friedrichsthalii na bambusie– pnącze domowe z najwyższej półki

 

Ta rzadko spotykana odmiana monstery Friedrichsthalii o wiszącym lub pnącym pokroju to gratka dla wielbicieli prostej elegancji.

Pomimo swojego kolekcjonerskiego charakteru jest rośliną łatwą w uprawie, wdzięcznie pnącą się po palikach wspierających, a jeżeli postawimy ją na najwyższej półce – będzie spływać swobodnie elegancką kaskadą soczyście zielonych eliptycznych liści.

Jej obecność wzbogaci każde wnętrze o relaksującą zieleń i powietrze.

Ponieważ jest to roślina szybko wzrastająca należy pilnować, aby w miarę potrzeby przesadzać ją w większą doniczkę.

 

Jak uprawiać i prowadzić Monsterę Friedrichsthalii ?

 

ŚWIATŁO: preferuje stanowisko jasne, ze światłem rozproszonym lub w oddaleniu od okna. Dobrze zniesie również półcień. Bezpośrednie działanie promieni słonecznych może powodować oparzenia liści.

 

TEMPERATURA: Monstera Friedrichsthalii jest ciepłolubna, ale przeciętne temperatury naszych mieszkań – 18-24 ℃ – i  powinny ją zadowolić. Zbyt niskie temperatury mogą zahamować wzrost rośliny.

 

PODŁOŻE: lekkie i dobrze przepuszczalne, skłonne do podsuszeń. Dobrze sprawdzą się mieszanki z dużą ilością perlitu, kory i chipsów kokosowych.

PODŁOŻE DO PRZESADZANIA MONSTERY (klik)

W okresie wzrostu nawozimy raz na 3-4 tygodnie płynnym wyższej jakości Bio Gardena z aminokwasami (klik)

 

PODLEWANIE: umiarkowane, pozwólmy glebie lekko przeschnąć pomiędzy nawadnianiem. Jeżeli sadzimy kwiat w doniczkę z otworami drenażowymi to możemy nawadniać roślinę od dołu, wlewając wodę do podstawki (ale uważając, żeby rośliny nie przelać! wodę powinna pić, a nie w niej stać).

Monstera Friedrichsthalii preferuje wysoką wilgotność, więc warto regularnie zraszać jej liście oraz wycierać z kurzu miękką wilgotną szmatką.

Jeżeli liście żółkną to znaczy, że roślina jest przelewana.

 

PROWADZENIE ROŚLINY : możesz ją prowadzić układając jej pędy w górę na bambusie załączonym do rośliny lub pozostawiając jej pędy przewieszające się w dół tworząc zielone wodospady.

 

Duża Monstera Friedrichsthalii NA BAMBUSOWEJ KRACIE to  roślina domowa w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 12 cm. Długość pędów sprzedawanych monster to 35-45 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 5 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z GOTIC GREEN, ROŚLINA Z TERRA LONG, ROŚLINA Z BLOCK WHITE

Mogą Ci się spodobać