Na stanie

NOLINA WYGIĘTA Nolina Recurvata beaucarnea

19,90 

Na stanie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Nolina wygięta nazywana również 'Słoniową stopą’

Mała sadzonka wygląda niepozornie, jednak gdy wyhodujesz dorosłą Nolinę, z pewnością zadziwisz każdego tą nietuzinkową rośliną.

W naturalnym środowisku ma pokrój drzewa lub krzewu. W rzeczywistości jest sukulentem porastającym suche płaskowyże meksykańskie i osiągającym spore rozmiary bo aż do 10 m wysokości. Gruba, zdrewniała łodyga wygląda niczym pień drzewa ze spękaną korą. To właśnie u jej podstawy, w charakterystycznym dla niej zgrubieniu, Nolina gromadzi wodę – jak na sukulenta przystało. U szczytu „pnia” wyrastają długie, opadające w dół, trawiaste liście, które są szorstkie i ostre na brzegach. Ze względu na kształt jaki tworzą, roślina ta bywa nazywana 'Końskim ogonem’. Nolina rośnie powoli – w domowych warunkach osiągając wysokość do 1 m zaś jej długie liście dorastają do 90 cm długości. Ta długowieczna roślina dobrze się czuje w naszych mieszkaniach i jest łatwa w uprawie.

 

Jak pielęgnować Nolinę aby pięknie rosła?

ŚWIATŁO: tak jak inne sukulenty – Nolina lubi stanowiska słoneczne i przewiewne. Jeśli chcesz latem wystawić ją na balkon, pamiętaj o stopniowym wystawianiu rośliny na bezpośrednie słońce, aby zapobiec poparzeniu liści. Zimą musi mieć stały dostęp do dużej ilości światła. Może być nawet konieczne sztuczne doświetlanie rośliny, jeśli zauważysz pogorszenie jej kondycji.

TEMPERATURA: pokojowa temperatura w zakresie 20 – 25 stopni jest dla niej optymalna. Zimą powinna być przechowywana w niższej temperaturze (ok 15 stopni).

PODŁOŻE: przepuszczalne z solidną warstwą drenażu na dnie doniczki zapewniającym dobre odprowadzenie wody. Najlepiej sprawdzi się nasze gotowe podłoże do sukulentów (klik) dostępne w naszym e-sklepie. Nolina najlepiej będzie się czuła w płytkich pojemnikach. W głębszych donicach należy umieścić grubą warstwę np. keramzytu (klik)

Co 2 – 3 lata, jeśli zachodzi taka potrzeba, można roślinę przesadzić, pamiętając aby zgrubienie łodygi znajdowało się nad powierzchnią ziemi.  Nolina nie wymaga nawożenia, jednak można ją delikatnie dokarmić w okresie od marca do września nawozem ubogim w azot.

PODLEWANIE: Nolinę podlewamy rzadko ale obficie. Ziemia musi solidnie przeschnąć przed kolejnym podlaniem. Zimą podlewanie należy ograniczyć, zwłaszcza gdy roślina zimuje w chłodniejszym pomieszczeniu.

Nasze Noliny to rośliny o wysokości ok 25 cm wraz z doniczką, której średnica wynosi 9 cm.

Waga 1 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE PRODUKCYJNEJ O ŚREDNICY 9 CM

Mogą Ci się spodobać