W produkcji

PALMA AREKA Areca Chrysalidocarpus lutescens

49,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Poczuj się jak na Madagaskarze w cieniu Palmy Areca ( Areka )!

 

Mniejsza roślina dostępna pod tym linkiem (klik)

 

Możesz sprawić że Twój dom będzie miejscem odpoczynku i relaksu wśród egotycznych eleganckich palm gatunku Areca. Jest mało wymagającą rośliną o ładnym pokroju. W naturze spotyka się dwie odmiany Areki Chrysalidocarpus lutescens syn. Areca lutescens oraz mniej popularną Chrysalidocarpus catechu syn. Areca catechu.

 

Areca żółtawa lutescens pochodzi z z Madagaskaru, gdzie dorasta do kilku metrów wysokości. Palma osiąga do 2 metrów wysokości w warunkach domowych. Palmy tego rodzaju sadzone są po kilka sadzonek w jednej doniczce, , aby dawały wrażenie gęstej rośliny tropikalnej. Areka żółtawa to niezwykła roślina o pierzastych, jasnozielonych liściach z widocznym żółtym nerwem głównym. Liście osadzone są na złotych łodygach, wyprostowane, początkowo zwinięte i wyprostowane, w późniejszym stadium przybierają łukowate kształty.

 

Dodatkowe zalety areki żółtawej to zdolność do oczyszczania z powietrza toksycznych substancji i stanowi doskonałe nawilżanie powietrza. 

 

Pielęgnacja Palmy Areki w warunkach domowych:

 

Palmy tego gatunku nie lubią zbyt twardej wody, więc przed podlewaniem zadbaj aby woda odczekała 24 godziny lub wcześniej ja przegotuj. Jeżeli zdecydujesz sie na przesadzenia Areki, najlepszym miesiącem będzie marzec i kwiecień. Odpowiednią glebą jest specjalistyczne podłoże do palm lub UNIWERSALNE PODŁOŻE DO ROŚLIN ZIELONYCH (klik).

 

Świetnymi pojemnikami do przesadzania są podłużne wysokie donice, ponieważ palmy te maja palowy system korzeniowy.

 

Do nawożenia świetnie sprawdzui sie nawóz interwencyjny BIO GARDENA (klik)

 

Miejscem prawidłowego wzrostu są stanowiska jasne z rozproszonym światłem w stałej temperaturze ok 22 st C, gdyż palmy te nie przechodzą spoczynku zimowego. Zraszanie roślin dwa razy w tygodniu przyczynia się do lepszego wzrostu.

 

Jakie szkodniki i choroby atakują rośliny domowe?

 

Zasychanie liści palmy areki  może być jednym z problemów podczas jej uprawy.  Zazwyczaj spowodowane jest to zbyt niską wilgotnością powietrza.

Jeżeli pojawiają się plamy na liściach, może to być przyczyną małego doświetlenia roślin i nadmierną wilgocią podłoża.

Rośliny z plamami można opryskiwać jednym z naturalnych środków np. Biosept Active ,maksymalnie 2 opryski w odstępie 14 dni.

Częstymi szkodnikami palm są tarczniki. Są to owady z charakterystyczną tarczą , które należy usuwać mechanicznie lub można zastosować specjalne pałeczki doglebowo :Tarcznik Ultra

Pojawiające się żółte mozaikowate plamy mogą oznaczać żerowanie przędziorka. Najlepszym sposobem na przędziorka są kąpiele wodne rośliny pod prysznicem oraz zwiększenie wilgotności otoczenia w domu.

 

PALMA AREKA Areca lutescens w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 12 cm.

Wysokość rośliny wraz z doniczką to  50 cm .

Waga 2 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA

Mogą Ci się spodobać