W produkcji

PALMA BICZOWA, RAPIS WYNIOSŁY Rhapis excelsa

249,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Piękna palma Rhapis, do każdych warunków domowych i do oranżerii!

 

Rhapis excelsa to palma pochodząca z Azji, Australii i Nowej Zelandii. Jej przyrosty są powolne, dzięki czemu tworzy silne liście z mocną podstawą, odporne na trudne warunki świetlne. Wytrzymuje długo w warunkach suszy, a jej pierzaste liście z wiekiem są coraz większe i posiadają naturalnie brązowe końcówki liści. Ta duża roślina doniczkowa może być dekoracja biur, recepcji oraz słabo doświetlonych miejsc w nowoczesnych mieszkaniach. W naturalnym środowisku dorasta do 5 m wysokości, natomiast w warunkach domowych jej docelowa wysokość to 2 m. Należy do roślin dwupiennych, czyli jedne rośliny wytwarzają kwiaty żeńskie ,a inne męskie. Kwiatostany są koloru żółtego, wytwarzają białe jagody z nasionami. Roślina w pełni bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych.

 

Rapisy według badań NASA są roślinami dobrze oczyszczającymi powietrze domowe z formaldehydów i innych szkodliwych substancji.

 

Pielęgnacja palm egzotycznych w warunkach domowych.

 

Rhapis i inne palmy domowe takie jak ARECA (klik), to wytrzymałe rośliny domowe , lubiące sporą wilgotność powietrza i umiarkowane podlewanie. Wytrzymują temperatury od 5-25 st C. Można je rozmnażać przez odrosty korzeniowe wyrastające z kłodziny w okresie wiosennym. Po zimie, często pozbywają się starszych liści, które należy wycinać u podstawy pędu głównego, tworząc bardzo dekoracyjny pień rośliny. Zimą dobrze jest obniżać temperaturę ich uprawy do 10 st C,  co pobudza te palmy domowe do lepszego wzrostu i zakwitania. Do przesadzania można używać podłoża uniwersalnego, przepuszczalnego o ph 5,5-6. Może to być UNIWERSALNE PODŁOŻE DO ROŚLIN ZIELONYCH (klik)

 

Młode palmy przesadzamy co roku do nieco większych doniczek, starsze okazy po 3 latach uprawy przesadzamy co 2-3 lata lub uzupełniamy wierzchnia warstwę gleby.

 

Nawożenie w sezonie wegetacyjnym raz na miesiąc BIOHUMUSEM (klik)

 

Palma Rhapis excelsa doniczce produkcyjnej o rozmiarze 22 cm.

Wysokość rośliny wraz z doniczką to  100 cm .

 

Jaka doniczkę ozdobną dobrać do tej rośliny?

 

Proponujemy doniczkę WHITON  XL (klik)

 

DARMOWA DOSTAWA do Twojego domu w województwie OPOLSKIM już od 50 zł !

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł!!!

Waga 15 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z YODA, ROŚLINA Z GARNIER (lazur), ROŚLINA Z STAR WARS (biała)

Mogą Ci się spodobać