W produkcji

PAPROĆ ZANOKCICA Asplenium Nidus

29,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Asplenium Nidus urzeka swoim kształtem, w naturze często zasiedlana przez ptaki!

Asplenium nidus to roślina domowa z grupy paproci epifitycznych. Epifit często spotykany jest na starej korze egzotycznych drzew. Roślina ma gniazdowy pokrój, często w jej środku ptaki tworzą gniazda. W naturze dorasta nawet do 150 cm wysokości. Liście zanokcicy gniazdowej mają soczysto zieloną barwę oraz lancetowaty kształt. Ulistnienie wyrasta z kłącza, które z czasem się rozrasta. Młode liście niczym ślimaki rozkręcają się ku górze. Asplenium to idealna paproć do lasu w szkle, terrarium lub jako łatwa roślina do upraw domowych.

Uprawa Asplenium Nidus

Światło: Warunki świetlne jakie uwielbia to tak zwany „jasny cień”, czyli dużo rozproszonego światła i stanowisko z dala od grzejników zimą.

Podlewanie: podlewamy raz w tygodniu,  gdy wierzchnie 2 – 3 cm podłoża będą przeschnięte. Nawożenie najlepiej raz w tygodniu od końca lutego do końca listopada naturalnymi nawozami z BIOHUMUSEM (klik) lub nawozami z AMINOKWASAMI (klik). Zima stosujemy tylko połowę dawki raz na 2 tygodnie.

Podłoże: uwielbia glebę próchniczną, np substrat torfowy 40% z torfem kwaśnym 30 % oraz dodatkiem 30 % ziemi z włóknami kokosowymi. Na spód doniczki podczas przesadzania tej rośliny wystarczy dodać 1 cm keramzytu. Paproć lubi podłoże lekko kwaśne o pH 4,5-5.

 

Asplenium Nidus Campio w doniczce o średnicy 12 cm . Wysokość rośliny wraz z doniczką to 30 cm .

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce o średnicy 12cm.

Mogą Ci się spodobać