W produkcji

PELARGONIA ACAPULCO zmieniająca kolor, pelargonium peltatum

9,50 

Brak w magazynie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

 Acapulco-pelargonia zmieniająca kolor w trakcie zakwitania z malinowego do jasnego różu.

 

 

Pelargonia w kolorze czerwonym dostępna pod tym linkiem (klik)

 

PELARGONIA ACAPULCO przewiesza się do ok 60 cm. Intensywnością wzrostu jest podobna do odmiany pelargonii  VILLE DE PARIS,

Kwiaty ładniej się wybarwiają, kiedy stosujesz odpowiednie nawozy z odpowiednią dawką NPK (azot, fosfor, potas) np: BIOGARDENA lub OrganicPeru Guano

Jedną z najbardziej popularnych kwiatów balkonowych jest pelargonia zwisająca. Jej atutem są małe wymagania i odporność na suszę. Gęsto się rozrasta tworząc piękne kwiatostany w odcieniach różu i maliny.

 

Bardzo obficie kwitnie, aż do późnej jesieni!

Przewiesza się do 60 cm w dół i jest odporna na silne słońce i suszę !!!

 

Jak pielęgnować kwiaty balkonowe z grupy Pelargonia peltatum?

 

STANOWISKO: Pelargonia lubi miejsca słoneczne, ale półcień też jest dobry dla jej prawidłowego wzrostu. Rośliny sadzone na mocno oświetlonych stanowiskach mają bardziej zwarty pokrój i intensywniejsze kolory kwiatów.

 

PODŁOŻE: Ważne aby rośliny te sadzić do dobrego, specjalistycznego podłoża DO PELARGONII (klik), ponieważ lubią glebę żyzną dobrze przepuszczalną z odpowiednim nawilżaczem dostępnym tutaj HYDROŻEL (klik)

Sadząc pelargonie do pojemników pamiętaj o otworach odwadniających !!!

 

NAWOŻENIE: Do Pelargonii zalecamy organiczny nawóz na kwitnienie z glinką, okrzemkami i guano ptaków morskich z Peru : OrganicPeru Guano(klik)

Nawóz ten działa 90 dni i warto go dodawać do gleby podczas sadzenia roślin. Nawozy płynne takie jak BIOHUMUS(klik)  możemy używać cały cykl uprawy roślin ogrodowych.

 

Z czym łączyć pelargonie balkonowe?

 

Pelargonie stojące dobrze prezentują się z wielkokwiatowym BIDENSEM(klik), lub z roślinami do słońca takimi jak SANVITALIA (klik) oraz najpiękniejszym wypełnieniem dolnych partii skrzynek DICHONDRĄ SREBRZYSTĄ (klik). Oczywiście przy łączeniu ich z innymi gatunkami ogranicza tylko wyobraźnia.

 

Rośliny w doniczkach produkcyjnych o średnicy 10 cm.

 

SKORZYSTAJ Z NASZEJ OFERTY na inne PELARGONIE

Waga0,6 kg
KOLOR:

RÓŻOWY-MALINOWY

Mogą Ci się spodobać