W produkcji

PELARGONIA DECORA RÓŻOWA, pelargonium peltatum, na wietrzny balkon

9,50 

Brak w magazynie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Pelargonia peltatum różowa DECORA, mniej wymagająca o intensywnym kwitnieniu.

 

 

Pelargonia Decora w kolorze czerwonym dostępna pod tym linkiem (klik)

 

Bardzo obficie kwitnie, aż do późnej jesieni!

Przewiesza się do 60 cm w dół i jest odporna na silne słońce i suszę !!!

 

Jedną z najbardziej popularnych kwiatów balkonowych jest pelargonia zwisająca. Jej atutem są małe wymagania i odporność na suszę. Gęsto się rozrasta tworząc piękne kwiatostany w odcieniach różu.

PELARGONIA DECORA przewiesza się do ok 60 cm, ma dorodne liście i białe łodygi. Jest trochę krótsza od odmiany pelargonii  VILLE DE PARIS,

Kwiaty ładniej się wybarwiają, kiedy stosujesz odpowiednie nawozy z odpowiednią dawką NPK (azot, fosfor, potas) np: BIOGARDENA lub OrganicPeru Guano

 

Jak pielęgnować kwiaty balkonowe z grupy Pelargonia peltatum?

 

STANOWISKO: Pelargonia lubi miejsca słoneczne, ale półcień też jest dobry dla jej prawidłowego wzrostu. Rośliny sadzone na mocno oświetlonych stanowiskach mają bardziej zwarty pokrój i intensywniejsze kolory kwiatów.

 

PODŁOŻE: Ważne aby rośliny te sadzić do dobrego, specjalistycznego podłoża DO PELARGONII (klik), ponieważ lubią glebę żyzną dobrze przepuszczalną z odpowiednim nawilżaczem dostępnym tutaj HYDROŻEL (klik)

Sadząc pelargonie do pojemników pamiętaj o otworach odwadniających !!!

 

NAWOŻENIE: Do Pelargonii zalecamy organiczny nawóz na kwitnienie z glinką, okrzemkami i guano ptaków morskich z Peru : OrganicPeru Guano(klik)

Nawóz ten działa 90 dni i warto go dodawać do gleby podczas sadzenia roślin. Nawozy płynne takie jak BIOHUMUS(klik)  możemy używać cały cykl uprawy roślin ogrodowych.

 

Z czym łączyć pelargonie balkonowe?

 

Pelargonie stojące dobrze prezentują się z wielkokwiatowym BIDENSEM(klik), lub z roślinami do słońca takimi jak SANVITALIA (klik) oraz najpiękniejszym wypełnieniem dolnych partii skrzynek DICHONDRĄ SREBRZYSTĄ (klik). Oczywiście przy łączeniu ich z innymi gatunkami ogranicza tylko wyobraźnia.

 

Rośliny w doniczkach produkcyjnych o średnicy 10 cm.

 

SKORZYSTAJ Z NASZEJ OFERTY na inne PELARGONIE

Waga0,6 kg
KOLOR:

RÓŻOWY

Mogą Ci się spodobać