W produkcji

PEPEROMIA MINI ARBUZ Peperomia Albovittata Piccolo Banda

14,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Peperomia o liściach przypominających mini arbuzy.

 

Choć Peperomia albovittata oryginalnie pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie rośnie jako epifit, to Piccolo Banda to stosunkowo nowa odmiana wyodrębniona w Holandii.

 

Nazywana jest też peperomią pawią ze względu na przypominający dla pawi ogon rysunek nerwów na jej liściach. I to właśnie one są jej największą ozdobą. Drobne, ale mięsiste, o sercowatym kształcie wyrastają z gęsto rosnących czerwonych łodyg. Z wierzchu są ciemnozielone ze srebrzystym połyskiem i wyraźnie zarysowanym ciemnym unerwieniem o purpurowym odcieniu.

 

Peperomia Albovittata Piccolo Banda kwitnie w sposób oryginalny – wypuszcza pionowo długie czerwone pędy, na końcu których wyrastają drobne kremowo-zielone kwiatki, ciasno ułożone w formę kłosa.

 

Prosta w uprawie, zwarta i kompaktowa. Wzrasta maksymalnie do 20-30 cm. Sprawdza się idealnie również jako roślina na biurko, upiększając i umilając nasze miejsce pracy.

 

ŚWIATŁO: stanowisko jasne lub z pośrednim światłem. bezpośrednie słońce może narażać liścia na poparzenia.

 

TEMPERATURA: lubi ciepło i stabilne temperatury.  Przeciętne temperatury naszych mieszkań, od 18 stopni w górę, powinny ją zadowolić. Źle znosi przeciągi i zmiany temperatur.

 

PODŁOŻE: jako roślina z natury epifityczna poradzi sobie nawet w bezglebowym podłożu, najważniejsze żeby było lekkie i dobrze przepuszczalne.

Podłoże uniwersalne można zmieszać z piaskiem i rozluźnić perlitem, albo użyć gotowej mieszanki do ROŚLIN ZIELONYCH (klik) .

Donica koniecznie musi posiadać otwory drenażowe.

W sezonie wzrostu przy co drugim podlewaniu dobrze jest zastosować odżywkę z mikro i makroelementami Astvit (klik)

 

PODLEWANIE: jako półsukulent wykazuje zdolność do przechowywania wody w liściach.  Dobrze jest zapewnić cykliczność okresów suchych i mokrych. Podlewamy dopiero, gdy podłoże przeschnie. Podlewamy obficie, ale upewniamy się, że woda przepłynie przez podłoże i że roślina nie będzie stałą w rozmokniętej ziemi.

Nie wymaga wysokiej wilgotności powietrza, ale należy unikać parapetów w sezonie grzewczym, gdyż zbyt suche powietrze może szkodzić roślinie.

 

 

Peperomia Albovittata Piccolo Banda w doniczce o średnicy 9 cm.

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł!!!

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 9 cm

Mogą Ci się spodobać