Na stanie

PEPEROMIA ROCCA SCURO (don 12 cm) Peperomia angulata

39,90 

Na stanie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 2-3 dni robocze
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
wkład grzewczy do każdej roślinnej przesyłki
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Peperomia angulata Rocca Scuro o żywej zieleni i ciekawym unerwieniu liści.

 

Pochodząca oryginalnie z Peru, dorzecza Amazonki oraz basenu Morza Karaibskiego roślina charakteryzuje się czerwonymi łodygami, z których wyrastają mięsiste, ciemnozielone liście z wyraźnie zaznaczonymi podłużnymi nerwami. Pędy Peperomia Rocca Scuro rosną w sposób pełzający, więc roślina pięknie prezentuje się zarówno w podwieszanych donicach ale może równie swobodnie pełznąć po półce. W warunkach naturalnych występuje w zacienionych warunkach, dzięki czemu dobrze odnajduje się w słabszych warunkach oświetleniowych. Sprawdzi się więc świetnie w ciemniejszych pomieszczeniach czy biurach. Jest łatwa w pielęgnacji, nadaje się więc dla początkujących botaników. Ponadto jest bezpieczna dla zwierząt i dzieci.

 

Jakich warunków uprawy wymagają peperomie?

ŚWIATŁO: stanowiska półcieniste i cieniste. W bardzo nasłonecznionych pomieszczeniach należy trzymać ją z dala od okna.

TEMPERATURA: choć Peperomia Rocca Scuro jest raczej ciepłolubna i idealne temperatury to 18-24°C, poradzi sobie nawet przy niższych. Źle toleruje przeciągi.

PODŁOŻE: żyzne i przepuszczalne, o odczynie lekko kwaśnym, np. mieszanka torfu z ziemią, rozluźniona perlitem i chipsami kokosowymi. Wiosną i latem zasilamy raz na miesiąc zbilansowanym nawozem lub odżywką do roślin kwitnących AstVit (klik), która zapewni roślinie piękne wybarwienie.

 PODLEWANIE: Peperomia Rocca Scuro jest półsukulentem, magazynuje wodę w liściach, więc jest odporna na przesuszenia. Podlewamy dopiero, gdy podłoże przeschnie, najlepiej od dołu, zanurzając doniczkę w misce z wodą na około 10 minut. Lubi wysoką wilgotność, dlatego świetnie odnajdzie się w łazience lub kuchni, ale UWAGA! źle znosi nadmierne podlewanie czy zraszanie – liście czernieją i odpadają. Dlatego należy rozważyć zaparowywanie zamiast zraszania. Jednakże dobrze poradzi sobie również w standardowych warunkach.

 Peperomia Rocca Scuro w doniczce o średnicy 12 cm. 

Waga1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce rozm 12 cm

Mogą Ci się spodobać