W produkcji

PEPEROMIA JELLY S Peperomia clusiifolia

29,90 

Brak w magazynie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Unikatowa trójkolorowa Peperomia z czerwonymi obrzeżami liści.

 

Większa roślina peperomii w odmianach Jelly pod tym linkiem (klik)

 

Pstrokata z unikatowym wzorem na każdym liściu?  To peperomia clusiifolia Jelly!

Roślina ta przywędrowała do nas z Ameryki południowej, gdzie porasta runo tropikalnych lasów deszczowych. Znane jest nam około 1000 gatunków peperomii z czego odmiana ’Jelly’ jest zaliczana do jednej z ciekawszych, co zawdzięcza swym kolorowym liściom. Stąd zyskała sporą sławę wśród roślino-maniaków. Jak na egzotyka przystało uwielbia wysoką wilgotność powietrza jednak nie przepada gdy jej liście maja bezpośredni kontakt z wodą. Peperomia rośnie na najniższych partiach lasu deszczowego Gdzie dostęp światła jest ograniczony.

 

Czy peperomie to wymagające rośliny ?

 

Peperomie nie mają większych wymagań. należy jedynie pamiętać aby rosły na stanowisku z rozproszonym światłem i bez nadmiaru wody, Są wrażliwe na zalewanie, szczególnie gdy korzeń rośliny zbyt długo stoi w wodzie.

Ciekawostką jest że odmiana Jelly mimo że nie przepada za bezpośrednim słońcem, potrzebuje bardzo jasnego stanowiska, by brzegi liści nabrały intensywno-czerwonej obwódki.

Peperomia wymaga stale delikatnie wilgotnego podłoża, ale nie mokrego. Świetnym pomysłem jest umieszczenie na dnie osłonki keramzytu który zmagazynowanych nadmiar wody i stopniowo uwalniając ją, zwiększy wilgotność powietrza wokół roślin. Co do nawożenia pamiętamy że w okresie wegetacji (od marca do września) zasilamy roślinę raz na 2 tyg naturalnym BIOHUMUSEM (klik) lub nawozem działającym cały sezon ORGANIC PARU VEGETA GUANO (klik)

 

 

Peperomia clusiifolia JELLY w doniczce o średnicy 10 cm.

Wysokość rośliny to ok 20 cm z doniczką.

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA innych ROŚLIN. KLIKNIJ TUTAJ.

 

Waga2 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 10 cm.

Mogą Ci się spodobać