-33% Nowość
Na stanie

PEPEROMIA HOPE TETRAPHYLLA XL

39,90 

Na stanie

Najniższa cena z 30 dni: 39,90 

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Peperomia tetraphylla 'Hope’ w dużej doniczce z hakiem do zawieszania.

 

Mniejsza roślina tej odmiany dostępna pod tym linkiem (klik)

 

Ciekawa odmiana peperomii z dorzecza Amazonki oraz basenu Morza Karaibskiego.

Peperomia tetraphylla to ciekawe rośliny egzotyczne, które słyną z łatwości w uprawie. Odmiana odporna na przesuszenia i trudne warunki z niedoborem światła.

W naturalnym środowisku maja charakter epifitów porastających dolne partie lasów tropikalnych. Posiada grube skórzaste liście o okrągłym kształcie. Pędy mogą się przewieszać do kilku metrów w dół, co stanowi o jej pięknym wyglądzie i możliwość komponowania tych roślin z innymi gatunkami. Może zakwitać małymi białymi kwiatuszkami.

 

Peperomie to ponad 1000 gatunków ciekawych odmian. Są określane w Polsce też pieprzówkami, to jedne z najłatwiejszych w uprawie grup roślin domowych.

 

Hybrydowa odmiana Peperomia tetraphylla  „Hope” charakteryzuje się małymi, okrągłymi liśćmi, zgrupowanymi po 3-4 sztuki. Mięsiste, intensywnie ciemnozielone listki przecina wyraźna, jaśniejsza linia nerwu . Roślina bardzo dobrze prezentuje się w makramach.

 

Hybrydowa odmiana „Hope” jest bezpieczna dla zwierząt i dzieci.

 

Jakie wymagania maja peperomie domowe Peperomia tetraphylla  ?

 

ŚWIATŁO: preferuje stanowiska jasne z rozproszonym światłem. Najlepiej sprawdzi się ekspozycja wschodnia lub zachodnia. Unikać bezpośrednich promieni słonecznych.

 

TEMPERATURA: lubi ciepło i stabilność. Idealnie gdy temperatura oscyluje ok. 20- 24°C w miesiącach ciepłych; w miesiącach zimowych 18°C.

 

PODŁOŻE: żyzne i przepuszczalne, o odczynie lekko kwaśnym. Dobrze sprawdzi się podłoże uniwersalne zmieszane z torfem,  rozluźnione perlitem i chipsami kokosowymi.

Idealnym będzie mieszanka , tzw. BIGOS dostępny tutaj (klik)

W sezonie wzrostu przy co drugim podlewaniu dobrze jest zastosować odżywkę do roślin zielonych,  z mikro i makroelementami AstVit (klik)

 

PODLEWANIE: Peperomia tetraphylla 'Hope’ jako półsukulent magazynuje wodę w liściach. Jest odporna na przesuszenia, źle natomiast znosi przelania.

 

 

Peperomia Hope w doniczce z hakiem o średnicy 14 cm.

Waga0,5 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 14 cm

Mogą Ci się spodobać