Na stanie

PEPEROMIA HOPE TETRAPHYLLA XL (don 14cm)

59,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Peperomia tetraphylla 'Hope’ w dużej doniczce z hakiem do zawieszania.

 

Mniejsza roślina tej odmiany dostępna pod tym linkiem (klik)

 

Ciekawa odmiana peperomii z dorzecza Amazonki oraz basenu Morza Karaibskiego.

Peperomia tetraphylla to ciekawe rośliny egzotyczne, które słyną z łatwości w uprawie. Odmiana odporna na przesuszenia i trudne warunki z niedoborem światła.

W naturalnym środowisku maja charakter epifitów porastających dolne partie lasów tropikalnych. Posiada grube skórzaste liście o okrągłym kształcie. Pędy mogą się przewieszać do kilku metrów w dół, co stanowi o jej pięknym wyglądzie i możliwość komponowania tych roślin z innymi gatunkami. Może zakwitać małymi białymi kwiatuszkami.

 

Peperomie to ponad 1000 gatunków ciekawych odmian. Są określane w Polsce też pieprzówkami, to jedne z najłatwiejszych w uprawie grup roślin domowych.

 

Hybrydowa odmiana Peperomia tetraphylla  „Hope” charakteryzuje się małymi, okrągłymi liśćmi, zgrupowanymi po 3-4 sztuki. Mięsiste, intensywnie ciemnozielone listki przecina wyraźna, jaśniejsza linia nerwu . Roślina bardzo dobrze prezentuje się w makramach.

 

Hybrydowa odmiana „Hope” jest bezpieczna dla zwierząt i dzieci.

 

Jakie wymagania maja peperomie domowe Peperomia tetraphylla  ?

 

ŚWIATŁO: preferuje stanowiska jasne z rozproszonym światłem. Najlepiej sprawdzi się ekspozycja wschodnia lub zachodnia. Unikać bezpośrednich promieni słonecznych.

 

TEMPERATURA: lubi ciepło i stabilność. Idealnie gdy temperatura oscyluje ok. 20- 24°C w miesiącach ciepłych; w miesiącach zimowych 18°C.

 

PODŁOŻE: żyzne i przepuszczalne, o odczynie lekko kwaśnym. Dobrze sprawdzi się podłoże uniwersalne zmieszane z torfem,  rozluźnione perlitem i chipsami kokosowymi.

Idealnym będzie mieszanka , tzw. BIGOS dostępny tutaj (klik)

W sezonie wzrostu przy co drugim podlewaniu dobrze jest zastosować odżywkę do roślin zielonych,  z mikro i makroelementami AstVit (klik)

 

PODLEWANIE: Peperomia tetraphylla 'Hope’ jako półsukulent magazynuje wodę w liściach. Jest odporna na przesuszenia, źle natomiast znosi przelania.

 

 

Peperomia Hope w doniczce z hakiem o średnicy 14 cm.

Waga 0,5 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 14 cm

Mogą Ci się spodobać