W produkcji

PEPEROMIA HOPE TETRAPHYLLA deppeana x quadrifolia

14,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Peperomia tetraphylla 'Hope’ najpiękniejsza odmiana o przewieszającym pokroju.

 

 Większa roślina tej odmiany w dużej donicy z hakiem dostępna tutaj (klik)

 

Te pochodzące z Ameryki Południowej – głównie z dorzecza Amazonki oraz basenu Morza Karaibskiego – rośliny egzotyczne słyną z urokliwości i łatwej uprawy. W naturalnym środowisku występują w postaci epifitów porastających niskie partie lasów tropikalnych, więc wszystko, czego trzeba im do szczęścia, to dobrze zdrenowane podłoże i oszczędne podlewanie.

 

Peperomie to ponad 1000 gatunków ciekawych odmian. Są określane w Polsce też pieprzówkami, to jedne z najłatwiejszych w uprawie grup roślin domowych.

 

Hybrydowa odmiana „Hope” charakteryzuje się małymi, okrągłymi liśćmi, zgrupowanymi po 3-4 sztuki. Mięsiste, błyszczące, intensywnie ciemnozielone listki przecina wyraźna, jaśniejsza linia głównego nerwu oraz delikatne nerwy boczne. Cienkie łodygi o delikatnie różowawym zabarwieniu rosną w sposób pełzający, więc roślina pięknie prezentuje się zarówno w podwieszanych donicach puszczona po makramie, jak i wtedy, gdy pozwoli jej się swobodnie pełznąć po półce.

 

Kwitnie drobnymi, jasnymi kwiatkami, wyrastającymi z listnej rozety na czubku pędu uroczymi kłosowatymi kwiatostanami.

 

Ta kompaktowa roślina osiąga niewielkie rozmiary 30-35 cm. Ponieważ w warunkach naturalnych występuje w niskich, zacienionych partiach lasów, to pomimo, że preferuje jasne stanowiska –odnajdzie się również w ciemniejszych pomieszczeniach czy biurach. Jest łatwa w pielęgnacji, nadaje się więc dla początkujących botaników.

 

Hybrydowa odmiana „Hope” jest bezpieczna dla zwierząt i dzieci.

 

Jakie wymagania maja peperomie domowe ?

 

ŚWIATŁO: preferuje stanowiska jasne, ale bez narażenia na bezpośrednie słońce, które może parzyć jej liście. Najlepiej sprawdzi się ekspozycja na parapecie wschodnia lub zachodnia. W innym wypadku należy odsunąć roślinę od okna. Zniesie też delikatny półcień, aczkolwiek może to nieco spowolnić  wzrost rośliny.

TEMPERATURA: lubi ciepło i stabilność. Idealnie gdy temperatura oscyluje ok. 24°C w miesiącach ciepłych; w miesiącach zimowych dobrze zapewnić roślinie chłodniejsze warunki (18°C)

Źle znosi przeciągi oraz gwałtowne i długotrwałe zmiany temperatur.

 

PODŁOŻE: żyzne i przepuszczalne, o odczynie lekko kwaśnym. Dobrze sprawdzi się podłoże uniwersalne zmieszane z torfem,  rozluźnione perlitem i chipsami kokosowymi.

W sezonie wzrostu przy co drugim podlewaniu dobrze jest zastosować odżywkę do roślin zielonych,  z mikro i makroelementami AstVit (klik)

 

PODLEWANIE: Peperomia tetraphylla 'Hope’ jako półsukulent magazynuje wodę w liściach. Jest odporna na przesuszenia, źle natomiast znosi przelania.

Podlewamy dopiero, gdy wierzchnia warstwa gleby przeschnie, najlepiej od dołu, zanurzając doniczkę w misce z wodą na około 10 minut, a następnie upewniając się, że nadmiar wody z gleby spłynie przez otwory drenażowe.

Lubi podwyższoną wilgotność, ale niekoniecznie zraszanie. Roślinę lepiej zaparowywać lub postawić w łazience, kuchni lub na tacce wypełnionej kamykami  i wodą (unikając styku dna doniczki z taflą wody)

 

Peperomia Hope w doniczce o średnicy 9 cm. Długość pędów rośliny to ok 5-10 cm

Waga 0,5 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 9 cm

Mogą Ci się spodobać