Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

FILODENDRON PINK PRINCESS Philodendron kolekcjonerski XL

129,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 4-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Philodendron Pink Princess – różowa dama na salonach!

 

Philodendron Pink Princess to jedna z najpiękniejszych i najbardziej zdumiewających roślin doniczkowych. Prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów! Ta pochodząca z deszczowych lasów równikowych roślina egzotyczna jest rzadką odmianą filodendrona. Na tyle rzadką, że przy zakupie można napotkać zasadę: jeden klient jedna roślina.

 

Swoją niezwykłą urodą oraz miano Różowej Księżniczki ta egzotyczna roślina zawdzięcza bajecznemu różowemu wybarwieniu liści. Jest ono całkowicie naturalne (w przeciwieństwie do innej odmiany – Pink Congo) i wynika z niedoboru chlorofilu. Ten z kolei jest niezbędny do fotosyntezy. Dlatego też, choć Philodendron Pink Princess jest rośliną zasadniczo łatwą w uprawie i do szczęścia zdaje się potrzebować tylko dużo rozproszonego światła i odpowiednio wysokiej wilgotności powietrze – kluczem do sukcesu jest zachowanie równowagi pomiędzy zielenią i różem w liściach. Zbyt duża przewaga różu sprawi, że roślina zacznie głodować, co z kolei doprowadzi do jej śmierci.

 

Ponieważ rośnie w pokroju krzaczastego pnącza, więc będzie się pięknie prezentować zarówno w doniczkach przy wsparciu palika kokosowego(klik),  jak i w wiszących koszach, gdzie wraz ze wzrostem liście będą tworzyć oszałamiającą różową kaskadą.

 

 

Czy uprawa różowej damy Philodendron Pink Princess jest trudna?

 

 

ŚWIATŁO: najlepiej rośnie w jasnym, ale nie bezpośrednim świetle. Nasłonecznienie ma kluczowe znaczenie dla wybarwienia – im jaśniejsze stanowisko tym wyrazistsza i bardziej różnorodna wariegacja. Należy jednak unikać ekspozycji w bezpośrednim słońcu, gdyż może parzyć liście.

Tak więc najlepszym miejscem jest pokój od strony wschodniej lub zachodniej, w którym przez część dnia świeci światło słoneczne. W przeciwnym razie należy odsunąć roślinę od okna oraz zapewnić filtrowanie promieni słonecznych.

 

TEMPERATURA: jak każdy filodendron również Pink Princess jest raczej ciepłolubna, zadowoli się jednak przeciętnymi temperaturami naszych mieszkań (18 – 29℃). Należy trzymać ją z dala od przeciągów i klimatyzacji, chronić przed upałami oraz rozgrzanymi kaloryferami zimą, a także przed spadkiem temperatury poniżej 16℃.

 

PODŁOŻE: preferuje luźne, dobrze przepuszczalne podłoże. Idealnie sprawdzi się mieszanka na bazie torfu, z domieszką perlitu i kory – bogaty, organiczny torf jest żyzny i zatrzymuje wilgoć, a pozostałe składniki umożliwiają odprowadzenie nadmiaru wody.

 

SPECJALISTYCZNE PODŁOŻE DO FILODENDRONÓW TUTAJ (klik)

 

Zasilaj roślinę co cztery tygodnie w okresie wegetacji – wiosną i latem – zbilansowanym płynnym nawozem, bogatym w mikro i makroelementy BioGardena do roślin domowych (klik).

Przestań nawozić jesienią i zimą, kiedy wzrost zwalnia.

 

PODLEWANIE: Chociaż ta szczególna „księżniczka” nie jest wybredna i łatwo ją zadowolić, to ma jednak jedno zasadnicze wymagania – musi rosnąć w wilgotnej glebie. Tak więc kluczowym w utrzymaniu jej w zadowoleniu i zdrowiu jest podlewanie. Ponieważ najczęstszym błędem jest przelewanie rośliny – stosuj zasadę, że mniej znaczy lepiej i nawadniaj Philodendron Pink Princess dopiero, gdy wierzchnia warstwa (ok. 3 cm) przeschnie.

 

Podobnie jak większość tropikalnych roślin doniczkowych – potrzebuje dużo wilgoci. Powietrze naszych mieszkań może by dla niej za suche, dlatego warto roślinę regularnie zraszać, ustawić w pobliżu nawilżacza powietrza lub na tacy z kamykami i wodą (dbając, by dno doniczki nie stało w wodzie), a liście przecierać miękką wilgotną szmatką.

Warto też grupować razem rośliny doniczkowe. Ustawianie ich blisko siebie pozwala im utworzyć naturalną wilgotną atmosferę, podobną do ich rodzimego środowiska.

 

Jakie doniczki użyć do przesadzania filodendronów ? (klik)

 

Podłoże idealne do przesadzania tej rośliny (klik)

 

 Oryginalny Philodendron PINK PRINCESS w  doniczce o średnicy 15 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 40 cm

Waga 2 kg
Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać