Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

FILODENDRON PRINCE of ORANGE (don 17 cm)

59,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Philodendron Prince Of Orange – ekstrawagancka burza kolorów!    

 

MINI roślina tej kolekcjonerskiej odmiany pod tym linkiem (klik)

 

Filodendron Prince of Orange w największej wersji tutaj (klik)

 

Książę Pomarańczy to oszałamiająco piękna hybryda, której nie znajdziecie w naturalnym środowisku. Ten wyjątkowy kultywar należy do rodziny Araceae zamieszkującej lasy tropikalne. Dzięki unikalnemu wybarwieniu ten kompaktowy filodendron wprost wibruje soczystymi kolorami. Młode liście mają intensywnie pomarańczowy i miedziany kolor, wraz z wiekiem stają się bardziej złociste, żółkną i dojrzewają do miękkiej zieleni. Duże i lśniące liście o wyraźnie zarysowanym nerwie centralnym, wyrastają z oryginalnych czerwonych łodyg. Całość tworzy niezwykle dekoracyjną i ekstrawagancką rozetową formę, która jest gratką dla każdego kolekcjonera roślin egzotycznych!

 

Philodendron Prince Of Orange jest łatwy w uprawie. To, czego potrzebuje do szczęścia, to ciepło, światło i odpowiednia wilgotność.

Choć jest rośliną wolnego wzrostu, dorasta do 60-70 cm wysokość i kilkudziesięciu cm średnicy, a cierpliwość w hodowli wynagrodzi nam ekstrawagancką burzą kolorów.

 

Jak uprawiać kolekcjonerskie rośliny domowe z rodzaju philodendron Prince of Orange ?

 

ŚWIATŁO: od ilości światła dostarczanego Księciu Pomarańczy zależy intensywność wybarwienia – potrzebuje 70-85% światła słonecznego, aby liście nabrały cudownych, soczystych kolorów. Najlepiej czuje się w jasnym, ale rozproszonym świetle lub delikatnym półcieniu. W miesiącach słonecznych idealnie sprawdzi się ekspozycja wschodnia lub zachodnia. W przeciwnym razie należy odsunąć roślinę od okna, a także zapewnić rozproszenie światła. Zbyt intensywne bezpośrednie słońce może parzyć liście. Ponieważ roślina potrzebuje sporo światła do wzrostu i wybarwień – w okresie  jesienno-zimowym można mu zmienić ekspozycję tak, aby czerpał jak najwięcej słońca.

 

TEMPERATURA: jak każdy filodendron tak i „pomarańczowy książę” jest raczej ciepłolubny. Przeciętne temperatury naszych mieszkań (18 – 25℃) sprawdzą się doskonale. Natomiast źle znosi przeciągi.

 

PODŁOŻE: preferuje przewiewne, dobrze zdrenowane podłoże, bogate w minerały i materię organiczną, łączące w sobie chłonność zarówno dla wody jak i powietrza. Glebę dobrze rozluźnić keramzytem, perlitem i korą lub użyć gotowej mieszanki do filodendronów (klik).

W przeciwieństwie do innych odmian filodendrona – Prince Of Orange nie będzie czuł się dobrze w torfie.

W okresie wzrostu, przez wiosnę i lato, należy zasilać roślinę raz na dwa tygodnie organicznym nawozem bogatym w mikro i makroelementy w stężeniu o połowę niższym, niż wskazuje producent.

Do roślin kolekcjonerskich zalecamy używanie nawozów ” z górnej półki” np BioGardena Interwencyjna (klik)

 

PODLEWANIE: podlewamy umiarkowanie, ponieważ to, co może naprawdę zaszkodzić naszej roślinie, to nadmiar wody w doniczce – rozmoknięta gleba może prowadzić do gnicia korzeni i do grzybic. Dlatego też między podlewaniami pozwólmy, aby wierzchnia warstwa ziemi porządnie przeschła.

Philodendron Prince Of Orange uwielbia wysoką wilgotność powietrza, na poziomie nawet 70%, dlatego też zapewnijmy mu bliskość nawilżacza lub ustawmy doniczkę na tacy wypełnionej kamyczkami i wodą (ale tak, aby dno donicy nie dotykało tafli wody). Doceni też regularne zraszanie oraz usuwanie kurzu z liści za pomocą miękkiej wilgotnej szmatki.

 

Jakie doniczki użyć do przesadzania filodendronów ? (klik)

 

Podłoże idealne do przesadzania tej rośliny (klik)

 

 Oryginalny Philodendron Prince Of Orange w  doniczce o średnicy 17 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 35 cm

Waga 2 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej 12 cm

Wielkość doniczki

Trudność uprawy

Stanowisko

Podlewanie

Mogą Ci się spodobać