Na stanie

BAMBUS ZIMUJĄCY W POLSCE Phyllostachys bisseti, Fylostachys Bisseta

249,90 

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Duży zielony bambus do naszego klimatu-Filostachys Bisseta, zimujący w gruncie.

 

Tutaj dostępny jest mrozoodporny czarny bambus kępiasty Fargesia nitida Black Pearl (klik)

 

Ten zimozielony bambus dorasta nawet do kilku metrów wysokości, najlepiej sadzić go do gruntu od wczesnej wiosny do późnej jesieni na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Bambusy Bisseta lubią być osłonięte od wiatru, znoszą wtedy przymrozki nawet do -24 stC.

 

Jak wykorzystać bambusy w ogrodzie?

 

Z bambusów tej odmiany możesz tworzyć żywopłoty, nasadzenia grupowe z innymi trawami, ale równie świetnie sprawdza się sadzony w donicach, aby tworzyć przenośne bariery widokowe.

 

Bambus uprawiany w donicach może być ozdobą dla restauracji, punktów gastronomicznych czy stoisk sprzedażowych. Coraz większa ilość ogrodowych fanów tych azjatyckich roślin powoduje, że chętniej nabywamy je do minimalistycznych nowoczesnych nasadzeń lub do komponowania ogrodów japońskich wśród ciekawych głazów i kamieni.

 

Jednym z ciekawszych doznań obcowania z bambusami jest ich charakterystyczny szelest na wietrze, który uspakaja i relaksuje.

 

Idealne rozwiązanie do tworzenia barier widokowych i do osłonięcia się przed wiatrem na balkonie.

 

Odmiana Bisseta rośnie dosyć szybko i pieknie się wybarwia od żółtych barw do oliwkowej zieleni. Pędy tych odmian maja po kilku latach uprawy nawet 3cm średnicy. Ta piękna egzotyczna roślina ogrodowa zagęszcza swój pokrój z wiekiem i może rozrastać się mocno na boki. Ta mrozoodporna odmiana bambusa jest jedą z najbardziej sprawdzonych w Polsce pod względem mrozoodporności.

 

Ile sadzonek bambusa Bisseti posadzić w ogrodzie?

 

Każdy marzy o pięknym gęstym bambusie w ogrodowych zakamarkach, gdzie staje się atrakcją dla odwiedzających. Roślina ta może rosnąć jako soliter ogrodowy w widocznym miejscu, ale równie pięknie będzie wyglądał sadzony w grupach.

 

Tworząc żywopłoty z bambusa sadzimy je w odległości co 0,5 m do 1 m, w zależności od zapotrzebowania zagęszczenia w wczesnych latach uprawy.

 

DUŻA SADZONKA WYSOKOŚĆ OK 120 CM W DONICY O ŚREDNICY 26 CM !!!

 

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł!!!

 

Do upraw używamy wyłącznie naturalnych nawozów ORGANIC PERU.

Do ochrony roślin używamy NATURALNYCH MIKROORGANIZMÓW

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA. KLIKNIJ TUTAJ.

Waga12 kg
KOLOR

PURPUROWA Z DUŻYMI KŁOSAMI

Mogą Ci się spodobać