Na stanie

PRZETACZNIK KŁOSOWY Veronica Royal Candles niebieski (don 12cm)

14,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Przetacznik kłosowy o fioletowo-niebieskich kłosach

 

Dostępny również w kolorze różowym (klik)

Veronica czyli przetacznik kłosowy jest niezwykle łatwą w uprawie byliną. Jest to nasza rodzima roślina gdyż pochodzi z północnej Europy oraz części Azji o umiarkowanym klimacie. Nic dziwnego, że w naszych ogrodach czuje się wspaniale. Przetacznik to siostra dobrze nam znanej babki lancetowatej. Posiada sztywne łodygi, na których w czasie kwitnienia wyrastają efektowne kwiatostany, przypominające kłosy. Najczęściej spotyka się odmiany o niebieskich, różowych oraz białych kwiatach. Może dorastać do 50 cm wysokości zaś kwiatostany osiągają długość do 15 cm. Veronica pięknie prezentuje się jako samodzielna kępa ale sadzona w grupach również zachwyca swoim urokiem. Świetnie będzie się czuła w ogródkach skalnych, wzdłuż rabat a także sadzona w pojemnikach. Jest rośliną miododajną. W okresie kwitnienia, który przypada na okres od maja do sierpnia, przyciąga motyle i pszczoły, więc w jej pobliżu warto ustawić domki dla owadów.

 

Jakie wymagania ma Veronica, roślina wieloletnia ogrodowa ?

Przetacznik jest rośliną słońca. Najlepsze dla niego będzie jasne miejsce choć w lekkim cieniu również sobie poradzi. Gleba powinna być przepuszczalna o neutralnym odczynie oraz wilgotna. Trzeba jednak uważać  – zbyt mokra może prowadzić do gnicia korzeni. Dojrzałe rośliny są odporne na suszę, gdy są młode, muszą być regularnie podlewane.

Jako mało wymagająca roślina, przetacznik zakwitnie nawet bez nawożenia. Warto jednak raz w roku zasilić roślinę np. Biohumusem (klik).

 

Młoda sadzonka w doniczkach o średnicy 12 cm !!!

Waga 0,6 kg
KOLOR:

FIOLETOWO-NIEBIESKI

Mogą Ci się spodobać