W produkcji

PSEUDORHIPSALIS RAMULOSA Red Coral

99,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Niezwykły kaktus o tęczowo przebarwiających się liściach.

Posiadamy w naszym sklepie również większą odmianę rośliny Pseudorhipsalis ramulosa 'Red Coral’ (klik) oraz  odmiane mniejszą (klik)

Pseudorhipsalis ramulosa 'Red Coral’ to jeden z najpiękniejszych kaktusów liściastych z Ameryki Południowej, gdzie jako epifit porasta korony drzew. Jego płaskie liście zjawiskowo przebarwiają się w zależności od ilości światła, przyjmując barwy od pomarańczowej latem poprzez purpurową aż do bordowej, by zimą powrócić do spokojnej zieleni. W okresie letnim, gdy roślina jest najbardziej wybarwiona, na brzegach liści pojawiają się kwiaty a następnie białe owoce, które tworzą bajeczny efekt.

Pseudorhipsalis ramulosa jako roślina domowa rośnie szybko, osiągając do 1,5 m długości. Przyjmuje pokrój zwisający a jego pędy układają się kaskadowo. Jest łatwy w uprawie i z pewnością skradnie serce każdemu miłośnikowi roślin egzotycznych.

 

Czego potrzebuje Pseudorhipsalis ramulosa 'Red Coral’ do optymalnego wzrostu?

STANOWISKO:  chociaż jest to kaktus, należy go traktować jak zwykłą roślinę doniczkową. Duża ilość rozproszonego światła będzie sprzyjać pięknemu wybarwieniu liści. Należy jednak unikać zbyt ostrego nasłonecznienia.

PODŁOŻE: gleba powinna być bardziej wilgotna niż u innych kaktusów a jednocześnie przepuszczalna. Dedykowane dla sukulentów podłoże (klik) powinno być wzbogacone torfem aby nie przesychało za bardzo.

PODLEWANIE: regularnie, raz w tygodniu, pilnując aby przed kolejnym podlaniem wierzchnia warstwa gleby przeschła. Nawozimy raz w miesiącu nawozem ubogim w azot. Zimą ograniczamy podlewanie.

TEMPERATURA: dobrze znosi temperatury naszych mieszkań. Potrafi wytrzymać od 15 – 30 °C. Należy go jednak chronić przed suchym powietrzem, szczególnie zimą, gdy ogrzewanie mocno wysusza pomieszczenia.

Pseudorhipsalis ramulosa 'Red Coral’ w donicy podwieszanej o średnicy 14 cm. Długość pędów 30 cm.

Waga 5 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICY PODWIESZANEJ O ŚREDNICY 14 CM

Mogą Ci się spodobać