W produkcji

PSEUDORHIPSALIS RAMULOSA Red Coral (don 9 cm)

34,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Niezwykły kaktus o tęczowo przebarwiających się liściach.

 

 

Pseudorhipsalis ramulosa 'Red Coral’mini to jeden z najpiękniejszych kaktusów liściastych z Ameryki Południowej, gdzie jako epifit porasta korony drzew. Jego płaskie liście zjawiskowo przebarwiają się w zależności od ilości światła, przyjmując barwy od pomarańczowej latem poprzez purpurową aż do bordowej, by zimą powrócić do spokojnej zieleni. W okresie letnim, gdy roślina jest najbardziej wybarwiona, na brzegach liści pojawiają się kwiaty a następnie białe owoce, które tworzą bajeczny efekt.

 

Pseudorhipsalis ramulosa jako roślina domowa rośnie szybko, osiągając do 1,5 m długości. Przyjmuje pokrój zwisający a jego pędy układają się kaskadowo. Jest łatwy w uprawie i z pewnością skradnie serce każdemu miłośnikowi roślin egzotycznych.

Posiadamy w naszym sklepie również odmiane w większej wersij w donicy z hakiem (klik).

 

Czego potrzebuje Pseudorhipsalis ramulosa 'Red Coral’ do optymalnego wzrostu?

 

 

STANOWISKO:  chociaż jest to kaktus, należy go traktować jak zwykłą roślinę doniczkową. Duża ilość rozproszonego światła będzie sprzyjać pięknemu wybarwieniu liści. Należy jednak unikać zbyt ostrego nasłonecznienia.

 

PODŁOŻE: gleba powinna być bardziej wilgotna niż u innych kaktusów a jednocześnie przepuszczalna. Dedykowane dla sukulentów podłoże (klik) powinno być wzbogacone torfem aby nie przesychało za bardzo.

 

PODLEWANIE: regularnie, raz w tygodniu, pilnując aby przed kolejnym podlaniem wierzchnia warstwa gleby przeschła. Nawozimy raz w miesiącu nawozem ubogim w azot. Zimą ograniczamy podlewanie.

 

TEMPERATURA: dobrze znosi temperatury naszych mieszkań. Potrafi wytrzymać od 15 – 30 °C. Należy go jednak chronić przed suchym powietrzem, szczególnie zimą, gdy ogrzewanie mocno wysusza pomieszczenia.

 

 

Pseudorhipsalis ramulosa 'Red Coral’ mini w doniczce o średnicy 9 cm. Długość pędów 20-25 cm

Waga 10 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICY PODWIESZANEJ O ŚREDNICY 25 CM

Mogą Ci się spodobać