ORLICZKA KRETEŃSKA Pteris Cretica albolineata variegata

24,90 99,80 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
SKU: Brak danych Kategoria:
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Elegancki akcent barwnych piór w domowych kompozycjach kwiatowych.

 

Japońska piękność z niespotykanymi u paproci wariegacjami wewnętrznej strony liści. „Pteris” oznacza pióra lub skrzydła, bo taki anielski charakter posiada ta rzadka paproć domowa. Orliczka Kretańska dorasta do 40 cm wysokości i posiada zwartą i gęstą formę. Paproć domowa nadaje się do pomieszczeń z małą ilością światła, takich jak  łazienka, kuchnia, gdzie wilgotność powietrza jest na wyższym poziomie. Idealne dla tej paproci będą okna północne.

 

Paprocie z rodzaju Pteris można przesadzać co roku do SPECJALISTYCZNEGO PODŁOŻA DO PAPROCI (klik) i pilnować umiarkowanej wilgotności w doniczce.

 

Jakie wymagania uprawowe mają rośliny z grupy Pteris Cretica ?

 

PODŁOZE: duże okazy tej paproci przesadzamy co roku pod koniec zimy. Podłożem powinna być mieszanka ziemi uniwersalnej z dodatkiem torfu kwaśnego oraz perlitu.

 

PODLEWANIE: rośliny uwielbiają wilgoć , więc nalerzy ją podlewać małą ilością wody co kilka dni. Do zasilania można stosować wszyskie nawozy uniwersalne do roślin domowych w połowie dawki. My zalecamy używanie tylko naturalnych nawozów, takich jak ASTVIT (klik) lub BIOHUMUS (klik)

 

TEMPERATURA: zrównoważony wzrost roślin osiągamy przy temperaturze ok 20-25 st C w okresie lata oraz 15 st C w okresie zimy.

 

Pteris Cretica albolineata variegata w doniczce o średnicy 9cm. Wysokość rośliny z doniczką to 15 cm

Waga 0,5 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z TERRA, ROŚLINA Z KONGO, ROŚLINA Z PANTERA

Mogą Ci się spodobać