W produkcji

RHIPSALIS BACCIFERA HORRIDA Ripsalis Patyczak

24,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Wyjątkowy, epifityczny kaktus

 

 

Rhipsalis Horrida to mała, wiecznie zielona roślina, która pochodzi z tropikalnych lasów deszczowych Ameryki Południowej. Jest to gatunek z rodziny Cactaceae, który jest zwykle znany jako „królowa cienia”. Jest to epifityczna roślina, która rośnie na drzewach i krzewach, a jej gałązki są pokryte drobnymi, białymi włoskami. Roślina ta ma sztywne, szorstkie i nieregularne gałązki, które są pokryte małymi, brązowymi owocami. Roślina ta jest łatwa w uprawie i może być uprawiana w domu. Potrzebuje ona dużo światła i wilgoci, aby dobrze rosnąć. Jest to idealna roślina do donic, która może być stosowana w wiszących koszach lub jako roślina ozdobna.

 

Czego potrzebuje Rhipsalis do optymalnego wzrostu?

 

 

STANOWISKO:  chociaż jest to kaktus, należy go traktować jak zwykłą roślinę doniczkową. Duża ilość rozproszonego światła będzie sprzyjać pięknemu wybarwieniu liści. Należy jednak unikać zbyt ostrego nasłonecznienia.

 

PODŁOŻE: gleba powinna być bardziej wilgotna niż u innych kaktusów a jednocześnie przepuszczalna. Dedykowane dla sukulentów podłoże (klik) powinno być wzbogacone torfem aby nie przesychało za bardzo.

 

PODLEWANIE: warto wiedzieć, że jest to wyjątkowa odmiana ripsalisa, która w przeciwieństwie do pozostałych odmian z tego gatunku, lubi regularne oraz obfite podlewanie, pilnując aby przed kolejnym podlaniem wierzchnia warstwa gleby przeschła. Nawozimy raz w miesiącu nawozem ubogim w azot. Zimą ograniczamy podlewanie.

 

TEMPERATURA: dobrze znosi temperatury naszych mieszkań. Potrafi wytrzymać od 15 – 30 °C. Należy go jednak chronić przed suchym powietrzem, szczególnie zimą, gdy ogrzewanie mocno wysusza pomieszczenia.

 

 

Rhipsalis w donicy o średnicy 10 cm.

Waga 1 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE O ŚREDNICY 10 CM

Mogą Ci się spodobać