W produkcji

SANSEWIERIA Sansevieria cylindrica Tiara Platinum (don 11cm)

39,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 2-3 dni robocze
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Sansevieria Tiara to platynowa korona roślin doniczkowych !

Sansevieria Tiara to bezobsługowa roślina z grupy sukulentów sucholubnych, która podobnie jak inne gatunki  sansevierii, ma małe wymagania świetlne. Ojczyzną większości gatunków sansewierii  jest Afryka równikowa i południowa, oraz Azja tropikalna i Półwysep Arabski, gdzie dobrze rośnie w warunkach suszy. Odmiana Tiara Platinum ma bardzo ciekawą formę ulistnienia cylindrycznego układającą się w formę palczastą w  ubarwieniu platynowo zielonym. Grube mięsiste ulistnienie układa si e w formę korony, natomiast z czasem wypuszcza wokół mniejsze „koronki” tworząc w całości gęstą rozetę liści. Sansevieria Tiara to  odmiana o powolnym wzroście i kompaktowym pokroju, roślina doniczkowa dorasta do około 30 cm wysokości.

 

Jak pielęgnować sansevierię Tiara?

Roślina doniczkowa jest niezwykle tolerancyjna i odporna na trudne warunki otoczenia, nie mniej jednak idealną temperaturą do wzrostu jest 20 st C. Nawozimy tak jak inne sukulenty połową dawki nawozów organicznych, a jednym z bezpieczniejszych w stosowaniu jest BIOHUMUS Idealnym stanowiskiem będzie zarówno miejsce z mocnym rozproszonym światłem jak i stanowisko zacienione. Podlewamy małą ilością wody dopiero jak gleba w doniczce przeschnie. W okresie lata można podlewać raz w tygodniu a zimą raz na 3 tygodnie z minimalna dawką nawozów. Kiedy roślina przerośnie doniczkę można ją przesadzić do większego pojemnika z otworami dolnymi i z domieszką przepuszczalnej ziemi uniwersalnej z perlitem, piaskiem oraz włóknem kokosowym.

Sama roślina w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 11 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  25 cm.

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie.

Waga1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 11 cm

Mogą Ci się spodobać