W produkcji

SANSEWIERA SAMURAI DWARF Sansevieria Ehrenbergii

49,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Krasnolud… Sansevieria Samurai Dwarf stanowi niesamowitą żywą dekorację dla wszystkich miejsc w Twoim domu!

 

Trudno nie znaleźć w tej roślinie czegoś, co można by pokochać. To naprawdę pozycja obowiązkowa dla wszystkich ogrodów i domów.

 

Ta wieloletnia soczysta roślina znana jest z wyjątkowych wzorców wzrostu. Jest powszechnie znany jako Błękitna Sansevieria, Miecz Sansevieria i Sansevieria Samurai. Ta przyciągająca wzrok roślina ma nawet miniaturową odmianę, popularnie zwaną samurajskim krasnoludem. Sansevieria Samurai pochodzi z suchych regionów tropikalnej Afryki i części Azji. Został nazwany na cześć niemieckiego przyrodnika Christiana Ehrenberga. Dracaena to rodzaj, do którego należy obecnie Sansevieria Ehrenburgii. Sansevieria Ehrenbergii jest łatwo rozpoznawalna dzięki interesującemu wyglądowi. Liście przypominające ostrza są ułożone w stosy i wachlowane w zygzakowaty wzór w dwóch przeciwległych rzędach. Na grubych i spiczastych liściach tej rośliny można również zobaczyć czerwono-brązowe brzegi.

 

Podobnie jak inne w swoim rodzaju, Sansevieria Ehrenbergii jest rośliną wolno rosnącą. W cieplejszych klimatach, takich jak wiosna i lato, roślina aktywnie rośnie. Jednak zimą wzrost gwałtownie zwalnia.

Liście Sansevieria Samurai rosną jako długie i mają tendencję do zakrzywiania się, gdy rozciągają się na zewnątrz. W przeciwieństwie do innych roślin, rozwój liści Sansevieria Ehrenbergii rozpoczyna się w jej środku. Ze względu na to, że rośnie od dołu do góry, często wiadomo, że końce liści brązowieją. Liście dojrzałego, pełnowymiarowego samuraja Sansevieria mogą osiągać do 1,5 m (5 stóp) długości i do 8 cm (3,5 cala) szerokości. Miniaturowe lub karłowate odmiany Sansevieria Ehrenbergii są znacznie mniejsze i zwarte. Osiągają tylko od 10,2 cm (4 cale) do 15,2 cm (6 cali) wysokości i są mniej więcej tak samo szerokie. Słusznie nazywana Blue Sansevieria, liście tej rośliny mają niebiesko-zielone zabarwienie. Na krawędziach i końcach liści Sansevieria Ehrenbergii występują czerwono-brązowe i białe zabarwienie. Chociaż rzadko, Sansevieria Samurai kwitnie. Kwiaty wytwarzane przez tę roślinę pojawiają się wyjątkowo w spiralnych gronach. Kolorystyka może się czasem różnić od szaro-białej lub szaro-zielonej z czasami fioletowym odcieniem. Co ciekawe, kwiaty Sansevieria Ehrenbergii są otwarte tylko w nocy. Sansevieria Ehrenbergii rzadko doświadcza narastających problemów. Jedyne problemy wynikają z przelania i zbyt niskich temperatur. Sansevieria Samurai nie jest odporny na zimno i doświadczy szybkiego upadku.

 

Liście karła Sansevieria Samurai są znacznie mniejsze i zwarte. Mimo że są małe, nadal rozwijają tę samą formację typu wachlarza lub łopatki. Te bardziej uparte odmiany są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych liści lub w czystej zieleni. Dostępna jest również odmiana karłowata, Banana, odmiana. Bananowiec Sansevieria Ehrenbergii ma liście o wyraźnym kształcie przypominającym banana.

Sansevieria Ehrenbergii to roślina zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna. Ciężkie gliniane doniczki są idealne, ponieważ ta roślina jest ciężka od góry. Niezbędne jest, aby garnek, którego używasz do swojego Sansevieria Samurai, miał otwory drenażowe. Rzadko trzeba przesadzić Sansevieria Ehrenbergii, ponieważ jest to roślina wolno rosnąca. Jednym z powodów, dla których może być konieczne przesadzanie, jest to, że wzrost rośliny powoduje wychudzanie doniczki.

 

Jeśli twój Sansevieria Samurai zaczyna być zatłoczony i związany z korzeniami, może być czas na przesadzenie. Jednak roślina ta dobrze radzi sobie z przywiązaniem do korzeni i jest bardziej prawdopodobne, że będzie produkować kwiaty. Wybierając nową doniczkę dla swojej Sansevieria Ehrenbergii, najlepiej wybrać szeroką. Szeroka doniczka będzie lepiej wspierać długie ostrza twojej rośliny. Możesz liczyć na to, że Twój Sansevieria Samurai poinformuje Cię, kiedy należy go włożyć do nowej puli. Najlepiej używać glinianego naczynia, ponieważ pęknie, gdy roślina z niego wyrośnie.

Jakie są tradycyjne zastosowania samurajów Sansevieria?

 

Sansevieria Ehrenbergii ma wiele tradycyjnych zastosowań. Liście rośliny były używane do produkcji włókien i lin. Włókna pochodzące z Sansevieria Ehrenbergii są delikatne i gładkie. Wiadomo również, że mają długą żywotność. Płyn lub sok ekstrahowano z liści i używano do zabiegów. Sok z liści Sansevieria Samurai był używany do leczenia drobnych ran. Rany te obejmowałyby wykwity skórne lub owrzodzenia. Wiadomo również, że owoc Sansevieria Ehrenbergii był używany do wytwarzania koralików. Rośliny karłowate Sansevieria Samurai są również często hodowane na szczęście.

 

Sansevieria Ehrenbergii SAMURAI w doniczce o średnicy 11 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 25 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 1 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z GREYS, ROŚLINA Z KONGO, ROŚLINA Z PILLOW WHITE

Mogą Ci się spodobać