Na stanie

SANSEWIERIA JADE Sansevieria Jade Pagoda (don 9cm)

19,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Sansevieria Jade Pagoda – ponadczasowa egzotyczna piękność!

 

Tę wspaniałą afrykańską roślinę doniczkową można śmiało nazwać rośliną wszechczasów! Nie dość, że jest super stylowa i elegancka ze swoimi strzelistymi liśćmi o charakterystycznej złotej obwódce, to na dodatek ma tak minimalne wymagania, że uchodzi za roślinę nie do zdarcia! Jedyne, czego trzeba pilnować, to aby jej nie przelać. Ta należąca do rzędu szparagowców roślina doniczkowa, popularnie nazywana „językiem teściowej” lub „wężownicą”, charakteryzuje się powolnym wzrostem. Jej sztywne, szpiczaste liście rosnę pionowo i elegancko rozkładając się ku górze, tworząc kształt rozety.

Świetnie oczyszcza powietrze z toksyn, więc idealnie sprawdzi się również w pomieszczeniach biurowych.

 

Sansevieria Jade Pagoda w warunkach domowych osiąga do 50 cm wysokości. Preferuje ciasne doniczki. Przesadzamy więc do o rozmiar większej dopiero, gdy korzenie zaczynają wychodzić poza donicę. Ta egzotyczna roślina kwitnie stosunkowo rzadko, jednak na pewno nie zakwitnie w luźnej doniczce.

 

Ta klasyczna roślina doniczkowa dzięki swojej zmiennej kolorystyce skutecznie rozjaśni każde wnętrze.

 

Jego wspaniałe mocne liście charakteryzują się intensywną optymistycznie jaskrawą zielenią, która ciemnieje wraz ze wzrostem. Ta pochodząca z Ameryki Południowej roślina doniczkowa ma zdolność usuwania szkodliwych toksyn ze środowiska, a do tego jest jedną z najprostszych w uprawie. Dlatego też świetnie sprawdzi się nie tylko w mieszkaniach, ale i w pomieszczeniach biurowych, uzdatniając powietrze wokół komputerów.

 

Wymagania „żelaznych roślin” z grupy sansevieria Jade Pagoda.

 

ŚWIATŁO: sprawdzi się praktycznie na każdym stanowisku – od pełnego słońca po cieniste ekspozycje.

TEMPERATURA: świetnie radzi sobie z dużymi amplitudami, od 15 do 29°C. Należy jednak unikać bardzo niskich temperatur. Poniżej 10°C przy wilgotnej ziemi może dojść do przemrożenia korzeni.

PODŁOŻE: preferuje dobrze przepuszczalne, łatwo schnące podłoże. Warto do gleby dodać perlit, pumeks, korę lub żwir żeby zwiększyć drenażowość podłoża, albo użyć gotowej mieszanki jak np. PODŁOŻE DO SANSEVIERII (klik). W okresie wegetacji dobrze zasilać  raz na trzy tygodnie nawozem do roślin zielonych BIOHUMUS (klik)  w stężeniu o połowę mniejszym niż wskazane przez producenta (zbytnie nawożenie może spowodować opadanie liści).

PODLEWANIE:  Sansevieria Jade Pagoda ma bardzo niskie wymagania. Zdecydowanie lepiej ją przesuszyć niż przelać. W okresie wegetacji (wiosna – lato) podlewamy co 1-2 tygodnie. Wraz ze spadkiem temperatur zmniejszamy częstotliwość podlewania. Zimą w zupełności wystarczy nawodnić roślinę raz w miesiącu.

 

Sansevieria Jade Pagoda w doniczce o średnicy 9 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 15 cm.

Waga 1 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z YODA, ROŚLINA Z KONGO, ROŚLINA Z TERRA LONG

Mogą Ci się spodobać