W produkcji

SANSEWIERIA GREEN HAHNII Sansevieria trifasciata don 12 Ø

29,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 2-3 dni robocze
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
wkład grzewczy do każdej roślinnej przesyłki
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Sansevieria Green Hahnii – ponadczasowa minimalistyczna piękność!

 

Sansevieria Green Hahnii w wersji MINI dostępna jest tutaj (klik)

 

Tę wspaniałą afrykańską sansevierię doniczkową można śmiało nazwać  stalową rośliną uniwersalną! Nie dość, że jest niesamowicie wytrzymała i elegancka, to pasuje do każdego nowoczesnego  pomieszczenia. Jedyne, czego trzeba pilnować, to aby jej nie przelać.

 

Roślina doniczkowa należy do szparagowców, popularnie nazywana „językiem teściowej” lub „wężownicą” o kompaktowym wzroście i pokroju. Sansevieria charakteryzuje się powolnym wzrostem , a jej szerokie liście rozkładają się ku górze oraz na boki, tworząc kształt rozety.

 

Świetnie oczyszcza powietrze z toksyn, więc idealnie sprawdzi się również w pomieszczeniach biurowych.

 

Sansevieria Green Hahnii w warunkach domowych osiąga do 40 cm wysokości. Preferuje ciasne doniczki. Przesadzamy więc do o rozmiar większej dopiero, gdy korzenie zaczynają wychodzić poza donicę.

 

Ta egzotyczna roślina kwitnie stosunkowo rzadko, jednak na pewno nie zakwitnie w luźnej doniczce.

Jej wspaniałe mocne liście charakteryzują się intensywną zielenią z poprzecznymi pręgami, która ciemnieje wraz ze wzrostem.

 

Wymagania „żelaznych roślin” z grupy sansevieria Green Hahnii.

 

ŚWIATŁO: sprawdzi się praktycznie na każdym stanowisku – od pełnego słońca po cieniste ekspozycje.

 

TEMPERATURA: świetnie radzi sobie z dużymi amplitudami, od 15 do 29°C. Należy jednak unikać bardzo niskich temperatur. Poniżej 10°C przy wilgotnej ziemi może dojść do przemrożenia korzeni.

 

PODŁOŻE: preferuje dobrze przepuszczalne, łatwo schnące podłoże. Warto do gleby dodać perlit, pumeks, korę lub żwir żeby zwiększyć drenażowość podłoża, albo użyć gotowej mieszanki jak np. PODŁOŻE DO SANSEVIERII (klik).

W okresie wegetacji dobrze zasilać  raz na trzy tygodnie nawozem do roślin zielonych BIOHUMUS (klik)  w stężeniu o połowę mniejszym niż wskazane przez producenta (zbytnie nawożenie może spowodować opadanie liści).

 

PODLEWANIE:  Sansevieria ma bardzo niskie wymagania. Zdecydowanie lepiej ją przesuszyć niż przelać. W okresie wegetacji (wiosna – lato) podlewamy co 1-2 tygodnie. Wraz ze spadkiem temperatur zmniejszamy częstotliwość podlewania. Zimą w zupełności wystarczy nawodnić roślinę raz w miesiącu.

 

 

Sansevieria Green Hahnii w doniczce o średnicy 12 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 25 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga1 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z HUGS, ROŚLINA Z PEACE ORANGE, ROŚLINA Z KONGO

Mogą Ci się spodobać