Na stanie

SCHISMATOGLOTIS Schismatoglottis Wallichii

59,90 

Na stanie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Schismatoglottis Wallichii

 

 

Schismatoglottis Wallichii to bardzo dekoracyjna roślina z rodziny obrazkowatych o dużych, niezwykle urodziwych liściach. Środek blaszki liściowej w odcieniu głębokiej zieleni jest otoczony jasnymi, srebrzystymi pasami by na krawędziach znów przybrać barwy zieleni. Kwiaty Schismatoglottisa, jak to u obrazkowatych, nie posiadają walorów dekoracyjnych. Na szczęście efektowne liście całkowicie nam to wynagradzają.

 

Swoim pokrojem Schismatoglottis przypomina marantowate. Jego liście są osadzone na długich, jasnych ogonkach, które licznie wyrastają z ziemi, tworząc kępy dorastające do 40 – 50 cm wysokości. Struktura liścia jest dość delikatna a jej unerwienie tworzy ciekawą, trójwymiarową sieć żłobień i uwypukleń.

 

Schismatoglottis Wallichii zyskuje coraz większą popularność jako domowa roślina egzotyczna. Pochodzi z Borneo, Półwyspu Malezyjskiego, Sumatry i Tajlandii. Tam rośnie na dnie lasu deszczowego, dlatego dobrze radzi sobie w słabszych warunkach oświetleniowych. Schismatoglottis, będąc rośliną tropikalną, uwielbia wysoką wilgotność, więc bardzo dobrze poradzi sobie w środowisku podobnym do terrarium.

 

Schismatoglottis Wallichii dość wolno, więc w najbliższej przyszłości nie będzie wymagał dużo miejsca w domu! Może jednak wyrosnąć na dużą i krzaczastą roślinę o liściach do 60 cm długości.

 

 

Jakie wymagania ma Schismatoglottis Wallichii?

 

ŚWIATŁO: jako roślina egzotyczna z dna lasu deszczowego, Schismatoglottis nie lubi bezpośredniego słońca. W domowych warunkach najlepiej będzie się czuł na jasnym stanowisku z rozproszonym światłem. Dobrze się sprawdzi wschodni parapet, gdzie delikatne poranne promienie słoneczne dostarczą odpowiednią dawkę światła nie powodując poparzeń. Schismatoglottis świetnie poradzi sobie również w ciemniejszym zakątku naszego domu.

 

TEMPERATURA: Schismatoglottis Wallichii jest rośliną ciepłolubną, jednak nasze mieszkania często spełniają jego wymagania temperaturowe, mieszczące się w zakresie 20 – 30 ºC. Do pełni szczęścia roślina potrzebuje dużo wilgoci. Warto ją regularnie spryskiwać miękką wodą zaś w pobliżu jej stanowiska ustawić nawilżacz powietrza.

 

PODŁOŻE I PODLEWANIE: Schismatoglottis powinien mieć stale wilgotne lecz przepuszczalne podłoże. Dobrze się sprawdzi uniwersalne podłoże (klik) rozluźnione perlitem (klik). Roślinę podlewamy mało i często, gdy górna warstwa gleby lekko przeschnie, nie dopuszczając jednak do przelania, gdyż korzenie mogą zacząć gnić.

 

 

Schismatoglottis Wallichii w doniczce produkcyjnej  o średnicy 14 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 40 cm .

 

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł !!!

Waga2 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej 19 cm

Mogą Ci się spodobać