W produkcji

SCHISMATOGLOTIS Schismatoglottis Wallichii

59,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Schismatoglottis Wallichii

 

 

Schismatoglottis Wallichii to bardzo dekoracyjna roślina z rodziny obrazkowatych o dużych, niezwykle urodziwych liściach. Środek blaszki liściowej w odcieniu głębokiej zieleni jest otoczony jasnymi, srebrzystymi pasami by na krawędziach znów przybrać barwy zieleni. Kwiaty Schismatoglottisa, jak to u obrazkowatych, nie posiadają walorów dekoracyjnych. Na szczęście efektowne liście całkowicie nam to wynagradzają.

 

Swoim pokrojem Schismatoglottis przypomina marantowate. Jego liście są osadzone na długich, jasnych ogonkach, które licznie wyrastają z ziemi, tworząc kępy dorastające do 40 – 50 cm wysokości. Struktura liścia jest dość delikatna a jej unerwienie tworzy ciekawą, trójwymiarową sieć żłobień i uwypukleń.

 

Schismatoglottis Wallichii zyskuje coraz większą popularność jako domowa roślina egzotyczna. Pochodzi z Borneo, Półwyspu Malezyjskiego, Sumatry i Tajlandii. Tam rośnie na dnie lasu deszczowego, dlatego dobrze radzi sobie w słabszych warunkach oświetleniowych. Schismatoglottis, będąc rośliną tropikalną, uwielbia wysoką wilgotność, więc bardzo dobrze poradzi sobie w środowisku podobnym do terrarium.

 

Schismatoglottis Wallichii dość wolno, więc w najbliższej przyszłości nie będzie wymagał dużo miejsca w domu! Może jednak wyrosnąć na dużą i krzaczastą roślinę o liściach do 60 cm długości.

 

 

Jakie wymagania ma Schismatoglottis Wallichii?

 

ŚWIATŁO: jako roślina egzotyczna z dna lasu deszczowego, Schismatoglottis nie lubi bezpośredniego słońca. W domowych warunkach najlepiej będzie się czuł na jasnym stanowisku z rozproszonym światłem. Dobrze się sprawdzi wschodni parapet, gdzie delikatne poranne promienie słoneczne dostarczą odpowiednią dawkę światła nie powodując poparzeń. Schismatoglottis świetnie poradzi sobie również w ciemniejszym zakątku naszego domu.

 

TEMPERATURA: Schismatoglottis Wallichii jest rośliną ciepłolubną, jednak nasze mieszkania często spełniają jego wymagania temperaturowe, mieszczące się w zakresie 20 – 30 ºC. Do pełni szczęścia roślina potrzebuje dużo wilgoci. Warto ją regularnie spryskiwać miękką wodą zaś w pobliżu jej stanowiska ustawić nawilżacz powietrza.

 

PODŁOŻE I PODLEWANIE: Schismatoglottis powinien mieć stale wilgotne lecz przepuszczalne podłoże. Dobrze się sprawdzi uniwersalne podłoże (klik) rozluźnione perlitem (klik). Roślinę podlewamy mało i często, gdy górna warstwa gleby lekko przeschnie, nie dopuszczając jednak do przelania, gdyż korzenie mogą zacząć gnić.

 

 

Schismatoglottis Wallichii w doniczce produkcyjnej  o średnicy 14 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 40 cm .

Waga 2 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej 19 cm

Mogą Ci się spodobać