Na stanie

STARZEC HERREIANUS XL Senecio Strings of Pearls z hakiem (don 14 cm)

49,90 

Na stanie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Senecio herreianus w donicy z hakiem.

 

Senecio herreianus  nazywany też sznurem pereł jest ciekawym rzadko spotykanym sukulentem o cienkich łodyżkach i dosyć gęsto osadzonych grubych okrągłych liściach w postaci kulek. Okrągłe perły tej odmiany są nieco bardziej szpiczaste jak u SENECJO ROVLEYA (klik) , ale posiada ten sam charakter wzrostu.

 

Z czasem tworzy długie pędy , sprawiające wrażenie wodospadu. Pędy dorastać mogą do ponad 1 metra długości wylewając się z pięknych ceramicznych donic. Pamiętaj aby pojemniki posiadały otwory odwodnieniowe, gdyż Starzec nie lubi nadmiernej wilgoci gleby. Roślina lubi zraszanie po liściach odstaną wodą w temperaturze pokojowej.

 

Jakie warunki zapewnić sukulentom z grupy Senecio? 

 

Zapewnij tym sukulentom przepuszczalne PODŁOŻE DO SUKULENTÓW (klik) .

Podlewaj te rośliny dopiero jak gleba całkowicie przeschnie, a liście utracą minimalnie jędrność. Raz w tygodniu zapewnij roślinie zraszanie, lub ustaw je w wilgotnych miejscach ,takich jak łazienka lub kuchnia. Roślina lubi sporo rozproszonego światła, a z rana może mieć styczność z bezpośrednim wschodnim słońcem, może odwdzięczyć się pięknymi kwiatami.

 

Nawożenie tylko w sezonie wegetacyjnym różnymi naturalnymi odżywkami raz na dwa tygodnie w połowie zalecanej dawki. Polecamy BIOHUMUS oraz BIO GARDENA INTERWENCYJNA (klik)

 

Senecio herreianus w doniczce z hakiem o średnicy 14 cm. 

Waga 6 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce rozm 14 cm

Mogą Ci się spodobać