Na stanie

SAXIFRAGA STOLONIFERA XL rozłogowa skalnica domowa w doniczce z hakiem

29,90 

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Saxifraga stolonifera czyli skalnica rozłogowa o liściach jak begonia i rozłogach jak truskawka

 

Mniejsza Saxifraga stolonifera dostępna pod tym linkiem (klik)

 

Wielokrotnie nagradzana Saxifraga stolonifera czyli skalnica rozłogowa to wiecznie zielona roślina domowa, pochodząca z Japonii, Chin oraz Korei.

Roślina wytwarza urocze rozety o zaokrąglonych, ciemnozielonych liściach ozdobionych pięknymi, srebrnymi żyłkami i czerwonawym spodem. Od późnej wiosny do wczesnego lata na 45 cm pędach nad listowiem wznosi się obfitość biało-różowych kwiatów, ułożonych w przewiewne wiechy, które tworzą zachwycający pokaz. Saxifraga stolonifera nazywana jest też begonią truskawkową gdyż wytwarza długie, smukłe, czerwone rozłogi, podobne do truskawek, na których znajdują się młode rośliny, zaś liście podobne są do liści begonii.

 

Skalnica rozłogowa najlepiej prezentuje się w wiszących donicach, w których w pełni może się zaprezentować. Rośnie szybko i wcześnie wchodzi w okres dojrzałości, dzięki czemu możemy szybko podziwiać piękny spektakl kwitnących kwiatów. Saxifraga stolonifera może być uprawiana również w ogrodach jako roślina okrywowa, odporna na cień. Idealna do leśnego ogrodu, jest również uroczym dodatkiem do ogrodu skalnego lub do wiszących koszy na balkonie i tarasie.

 

Saxifraga stolonifera jest laureatem nagrody Award of Garden Merit przyznawanej przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

 

 

Jak uprawiać Skalnice rozłogową ?

 

Saxifraga stolonifera Audrey jest rośliną łatwą w uprawie. Wystarczy jej zwykła ziemia do kwiatów doniczkowych (klik), koniecznie z warstwą drenażu na dnie doniczki. Skalnica rozłogowa woli niższe temperatury nawet latem ( 13 – 18 °C), zimą warto ją przenieść do nieogrzewanego pomieszczenia.

Gleba powinna być stale lekko wilgotna, dlatego warto ją regularnie podlewać. Dobrze znosi suche powietrze. Saxifraga stolonifera ma małe wymagania nawozowe. W okresie wegetacji można zasilać nawozem organicznym (klik) lub ekologicznym nawozem z biohumusem (klik) raz w miesiącu.

Ze względu na to, że liście są pokryte włoskami, nie należy używać nabłyszczacza do liści, zaś osiadający kurz najlepiej czyścic poprzez spryskiwanie wodą.

 

 

Saxifraga stolonifera w doniczce produkcyjnej o średnicy 14 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką 15 cm.

 

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł!!!

 

Waga2 kg
OPCJA

Roślina w donicy z hakiem o średnicy 12 cm.

Mogą Ci się spodobać