Na stanie

SKRZYDŁOKWIAT Spathiphyllum Pearl Cupido (don 14 cm)

59,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Odkryj Urok Spathiphyllum 'Pearl Cupido’: Piękno Pokojowej Lilii w Twoim Domu

 

Spathiphyllum 'Pearl Cupido’, znany również jako Pokojowa Lilia 'Pearl Cupido’, to urocza i elegancka roślina doniczkowa, ceniona ze względu na swoje piękne, błyszczące liście i delikatne, białe kwiaty. Oto krótki opis tej rośliny:

Spathiphyllum 'Pearl Cupido’ to kultywar Pokojowej Lilii, który wyróżnia się kompaktowym wzrostem i zwartym pokrojem. Jego liście są jasnozielone, błyszczące i lancetowate, co nadaje mu elegancki wygląd. Roślina ta kwitnie przez większość roku, prezentując delikatne, białe kwiaty zebrane w kłosy na długich łodygach. Kwiaty te są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także emitują delikatny, przyjemny zapach.

Jest to roślina łatwa w pielęgnacji, która dobrze rośnie w warunkach domowych. Preferuje jasne, ale rozproszone światło, jednak może tolerować również niższe poziomy oświetlenia. Gleba powinna być dobrze przepuszczalna, a podlewanie należy dostosować do warunków środowiskowych – częściej latem, mniej często zimą.

Spathiphyllum 'Pearl Cupido’ świetnie sprawdza się jako roślina ozdobna w mieszkaniach, biurach czy innych przestrzeniach wewnętrznych. Może być również wykorzystywana do oczyszczania powietrza, absorbowania szkodliwych substancji chemicznych i poprawiania jakości powietrza w pomieszczeniach.

Jego elegancki wygląd i łatwa pielęgnacja sprawiają, że jest popularnym wyborem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych miłośników roślin doniczkowych.

 

Jak uprawiać skrzydłokwiaty?

Skrzydłokwiat jest rośliną  łatwą w uprawie. Lubi częste zraszanie i preferuje stanowiska jasne, jednak nie bezpośrednio nasłonecznione. Latem idealna temperatura do jego uprawy to 18-22 st C , a zimą 16-18 st C. Możemy go co roku przesadzać do większej doniczki używając żyznej przepuszczalnej gleby z warstwą drenażu. Do podłoża możemy dodać 1/3 torfu kwaśnego. Podlewamy go 2 razy w tygodniu, a nawożenie zalecamy raz w miesiącu stosując naturalne nawozy z BIOHUMUSEM lub  z aminokwasami BIOGARDENA (klik) Skrzydłokwiat należy ustawić w miejscu gdzie nie będzie narażony na przeciągi, idealnym stanowiskiem będzie dobrze doświetlone biurko z dala od okna i bezpośredniego słońca.

 

Skrzydłokwiat o wysokości ok 40 cm w doniczce produkcyjnej o średnicy 14 cm.

Waga 2 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 14cm.

Mogą Ci się spodobać