Na stanie

STARZEC BLUSZCZOLISTNY Senecio macroglossus (don 9 cm)

19,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Senecio macroglossus – Starzec bluszczolistny, egzotyczne pnącze domowe, młoda roślina.

 

Oryginalnie pochodząca z Kenii roślina występuje na wschodnim wybrzeżu Afryki Południowej, poprzez Przylądek Wschodni, aż po południowe wybrzeże RPA, porastając powszechnie obrzeża lasów i zarośli.

Pnącze myląco przypominajace bluszcz, jednak nim nie jest. Liście ma grube, magazynujące wodę i mocniej sie wspina szukając jak najwyższego punktu oplatając sie wokół podpór.  Pnacze ładnie zakwita, widać to szczególnie w okresie zimowym, wówczas z pędów wyrastają urzekające małe, jasnożółte kwiaty, wyglądem przypominające stokrotkę.

 

Pnącze dorastające do 2 metrów wysokości !!!

 

Jakie warunki musisz zapewnić sukulentom pnącym w warunkach domowych ?

 

ŚWIATŁO: Wybieramy stanowisko jasne, z dużą ilością rozproszonego światła. Jednak należy pamiętać, że po zimie trzeba roślinę przyzwyczajać do słońca stopniowo, w przeciwnym razie może dojść do oparzeń liści.

 

TEMPERATURA: Preferuje względne ciepło (powyżej 20°C), na okres zimowy należy zapewnić jej zdecydowanie niższe temperatury (13-16°C).

 

PODŁOŻE: Dobrze przepuszczalne, zasobne, o odczynie obojętnym. Można zastosować podłoże dla sukulentów SPECJALISTYCZNE PODŁOŻE DO SUKULENTÓW TUTAJ

Ze względu na stosunkowo szybki wzrost roślina wymaga regularnego zasilania,  2-3 razy w miesiącu nawozem do sukulentów , idealny będzie AstVit (klik), w dawce zalecanej przez producenta.

 

PODLEWANIE: Roślina ma skłonności do magazynowania wody w liściach, podlewamy zatem rzadko i oszczędnie, dopiero kiedy około 1/3 głębokości ziemi w doniczce lekko przeschnie.

 

 Senecio macroglossus w doniczce o średnicy 9 cm. Wysokość rośliny, ok 10-15 cm

Waga 1 kg
OPCJA :

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 9 cm

Mogą Ci się spodobać