-33%
Na stanie

STROBILANTHES DYERIANA ‘Persian Shield’ XL (don 15 cm) PROMO DO 30.06

29,90 

Najniższa cena z 30 dni: 19,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 4-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kolekcjonerski Strobilanthes Dyeriana ‘Persian Shield’ – oszałamiająca 'Perska Tarcza’

 

Strobilanthes Dyeriana ‘Persian Shield’ jest dostępny również w wersji mini (klik)

Łatwo zauważyć, dlaczego Strobilanthes dyeriana nazwano ‘Perską Tarczą’.  Liście wyglądają jak małe, gotowe do walki tarcze zbroi, o jaskrawym, fioletowym opalizowaniu i srebrzystym, metalicznym połysku. Chociaż nazwa tej rośliny brzmi „perska”, pochodzi ona z Myanmaru (dawniej Birmy), a nie z Persji. Jest to podkrzew, który jest wiecznie zielony w gorącym klimacie. W chłodniejszym klimacie jest uprawiana jako roślina zdobiąca też ogrody i jest jeszcze bardziej popularna jako roślina doniczkowa, ponieważ ma tendencję do kwitnienia późną jesienią i  zimą. Nazwa Strobilanthes pochodzi greckich słów ‘strobilos’ oznaczającego stożek oraz ‘anthos’, czyli kwiat i odnosi się właśnie do wyglądu kwiatostanów. Dobrze rośnie w pojemnikach lub na rabatach zewnętrznych.

Należący do rodziny akantowatych Strobilanthes dyeriana , jako dorosła roślina domowa posiada podłużne, lancetowate liście o długości od 10 do 18 cm, zakończone szpicem.  Ciemnozielone liście przechodzą w lśniący fiolet, który czasem bywa pokryty srebrzystym, opalizującym połyskiem, nadając roślinie metalicznego wyglądu.  Jesienią mogą pojawiać się niebiesko-fioletowe, drobne i lejkowate kwiaty.

 

Jakie wymagania ma Strobilanthes Dyeriana ‘Persian Shield’?

 

STANOWISKO: w naturalnym środowisku Strobilanthes dyeriana rośnie w cieniu drzew, dlatego warto zapewnić mu światło rozproszone lub półcień. Dobrze jest ustawić roślinę na wschodniej wystawie, gdyż poranne, delikatne słońce pomoże w pięknym wybarwieniu liści, unikając ich poparzenia.

PODŁOŻE: przepuszczalne, żyzne i stale wilgotne o odczynie od lekko kwaśnego do lekko zasadowego. Dobrze sprawdzi się uniwersalne podłoże (klik) rozluźnione perlitem. W zasobnej glebie Strobilanthes dyeriana będzie szybko się rozrastać. Aby zagęścić pokrój warto uszczykiwać końcówki pędów.

PODLEWANIE: Strobilanthes dyeriana podlewamy regularnie gdy wierzchnia warstwa ziemi przeschnie. Jako tropikalna roślina z lasów deszczowych, lubi dużą wilgotność powietrza. Do opryskiwania lub zamgławiania warto używać miękkiej wody.

Strobilanthes Dyeriana ‘Persian Shield’ w doniczce produkcyjnej rozmiar 15 cm.

Wysokość rośliny wraz z doniczką wynosi 30 cm.

Waga 1 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE PRODUKCYJNEJ 15 CM

Mogą Ci się spodobać