W produkcji

SUPERTUNIA VISTA BUBBLEGUM HIT Jasno różowa

12,90 

Brak w magazynie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Supertunia Vista 'Bubblegum’ – surfinia o jasno-różowych kwiatach

 

Supertunia Vista Bubblegum wyróżnia się kwiatami o stonowanej barwie różu z delikatnymi ciemnoróżowymi żyłkami wychodzącymi ze środka kwiatów.

Supertunie Vista to rośliny rosnące szybko i intensywnie. Ich szczególną cechą jest bardzo wysoka odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Kwiaty bardzo szybko odzyskują swój blask nawet po opadach deszczu. Dzięki tej zdolności supertunia Vista znalazła zastosowanie nie tylko w skrzynkach balkonowych czy wiszących donicach ale również na rabatach sprawdza się doskonale. Kwitnie od maja aż do przymrozków, tworząc piękne kaskady kwiatów. W naszym e-sklepie znajdziesz odmianę supertunii Vista również w innych kolorach (klik), które można ze sobą łączyć, tworząc niespotykane, kolorowe kompozycje. Dzięki temu masz pewność, że łączysz odmiany o jednakowej dynamice wzrostu.

Nasza nowa Supertunia Vista Bubblegum przewiesza się z doniczki do 60 cm.

 

Jak uprawiać i pielęgnować surfinie ogrodowe ?

Surfinie bardzo lubią miejsca nasłonecznione, osłonięte od wiatru i intensywnego deszczu. Zapotrzebowanie na wodę może się zmieniać w zależności od warunków pogodowych ale również od wielkości rośliny. Młode sadzonki nie potrzebują dużo wody, jednak po osiągnięciu pełnych rozmiarów może zachodzić konieczność podlewania surfinii nawet dwa razy dziennie w upalne dni. Najlepiej regularnie kontrolować wilgotność gleby i podlewać gdy wierzchnia warstwa lekko przeschnie. Surfinie potrzebują dość dużo składników pokarmowych. Od maja do sierpnia surfinie nawozimy naprzemiennie 2 x w tygodniu BIOHUMUSEM oraz NAWOZAMI AMINOKWASOWYMI (klik). Można  też w trakcie sadzenia dodać nawóz działający 90 dni Organic Peru Guano WEGETACJA, ze względu na spore zapotrzebowanie w azot.

Pamiętaj aby po posadzeniu roślin do skrzynek lub donic wstrzymać się z nawożeniem aż sadzonki się przekorzenią. Zazwyczaj proces ten trwa około dwóch tygodni a rozpoznasz to po nowych, młodych listkach.

Zakres temperatur idealny do wzrostu tych pięknych kwiatów balkonowych to 10-30 st C.

Sadzonka w doniczce produkcyjnej o średnicy 10 cm.

 

Waga0,8 kg
KOLOR:

JASNO RÓŻOWY

Mogą Ci się spodobać