Na stanie

SYNGONIUM ICE FROST macrophyllum 'Frosted Heart’ (don 15cm)

69,90 

Na stanie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Syngonium Ice Frost zwane też Frosted Heart– w stylu deszczowego lasu

 

Ta niezwykle rzadka oszałamiająca roślina obu Ameryk to nie lada gratka dla każdego kolekcjonera roślin egzotycznych. Wniesie do twojego domu przyjemny klimat dżungli lasów deszczowych.

Jej duże, intensywnie zielone liście wyróżniają się nie tylko nietypowym na jak syngonium kształtem serca, ale również białawym wybarwieniem, rozchodzącym się od wyraźnie zarysowanych nerwów. Dzięki niemu wyglądają, jakby pokrył je szron.

 

To imponujące pnącze w naturze potrafi osiągnąć nawet do 20 metrów. I choć w uprawie domowej dorasta maksymalnie do 1,5 metra, dobrze poprowadzić roślinę po drabince lub paliku kokosowym. Paliki kokosowe znajdziesz TUTAJ (klik)

Pomimo kolekcjonerskiego charakteru – Syngonium Ice Frost jest rośliną łatwą w uprawie, dzięki czemu nadaje się nie tylko do domowej kolekcji, ale także idealnie sprawdzi się na prezent. Jej urzekające, sercowate, oszronione liście trafią do niejednego serca!

 

 

ŚWIATŁO: stanowisko od jasnego o rozproszonym świetle do nawet półcienistego. Im bardziej wybarwiona odmiana – tym więcej światła będzie potrzebować. Idealnym stanowiskiem jest ekspozycja wschodnia. Przy bardziej nasłonecznionych ekspozycjach należy odsunąć roślinę od okna  i zapewnić filtrowanie promieni słonecznych.

 

TEMPERATURA: pomimo zimowego wyglądu preferuje ciepłe środowisko, od minimum 18°C wzwyż. Źle znosi przeciągi oraz gwałtowne i spadki temperatur.

 

PODŁOŻE: podłoże powinno być zasobne, ale lekkie i przepuszczalne. Idealnie sprawdzi się mieszanina ziemi uniwersalnej z torfem, rozluźniona perlitem i włóknem kokosowym. MIESZANKA DO SYNGONIUM (klik) sprawdzi się idealnie.

Od wiosny do jesieni zasilamy raz na dwa tygodnie nawozimy biohumusem BIOHUMUS UNOIWERSALNY (klik) lub  nawozem do zielonych roślin zielonych ASTVIT (klik)

 

 PODLEWANIE: podlewamy umiarkowanie, miękką odstaną wodą, dopiero, gdy wierzchnia warstwa gleby przeschnie.

Jak każda roślina egzotyczna ceni wysoką wilgotność powietrza, dlatego najlepiej ustawić ją w pobliżu nawilżacza lub na tacy wypełnionej kamieniami i wodą. Zamiast przecierania liści woli wystawianie na deszcz lub płukanie pod prysznicem (uważając, aby nie zalać podłoża wodą)

 

Syngonium macrophyllum 'Frosted Heart’ w doniczce produkcyjnej o średnicy 15 cm. Wysokość rośliny 30 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie.

Waga 4 kg
OPCJA :

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z BLACK, ROŚLINA Z RAIN BROWN, ROŚLINA Z MARTIN

Mogą Ci się spodobać